Mini PC - opinie

Co to jest za oferta :slight_smile: Znalazłem coś takiego w necie - http://allegro.pl/mini-pc-android-4-0-u … 36201.html

Co z takim mikrokomputerkiem można zrobić? Chyba nie podłłączyć do monitora :slight_smile:

To jest na androidzie więc ma w zasadzie podobne możliwości co smartfon czy tablet tyle że nie da się z niego dzwonić ani nie ma żadnego wyświetlacza.

Da się do niego podpiąć monitor ale tylko po HDMI lub ewentualnie przez przejściówkę HDMI->DVI (ale w tym przypadku bez dźwięku), nie widzę też aby miało to wyjście dźwięku w postaci gniazda słuchawkowego (głośnika wbudowanego zapewne też nie ma) wiec funkcjonalność tego jest bardzo ograniczona.

Ten opis “Idealny do internetu, filmów, gier” jest bardzo przesadzony, o ile do przeglądania stron www może się dobrze nadawać to z filmami HD przy procku 1GHz i tylko 1GB pamięci RAM (4GB pamięci ROM czyli odpowiednika dysku twardego w kompie to też mało) może być słabo a gry to już tylko gry typowo na androida da się na tym odpalać.

Szkoda kasy na takie dziadostwo, lepiej kup za tą kasę jakiś tablet (minimum na Androidzie 4), tam przynajmniej będziesz miał wyświetlacz i wyjście na słuchawki.

dz - nie chciałem tego oczywiście kupić, ale potraktowałem to jako ciekawostka…Tak jak przypuszczałem - nawet jak to problematycznie działa - to działa to na tak niskim poziomie i powoduje duży dyskomfort użytkowania, więc nie opłaca…

Ja mam w domu coś w tym stylu jako ‘centrum multimedialne’’ do telewizora. I do tego się nadaje. Internet na tym poprzeglądasz, film, czy zdjęcia obejrzysz. Dużo sie tym nie bawiłem, bo muszę najpierw Internet do tego dociągnąć sensowny, bo wbudowane wifi ma koszmarnie słaby zasięg. Co do gier to sławne angrybirdsy już w 720p na większych mapach widocznie mulą. Całość właśnie przez dużo większą rozdzielczość chodzi jednak mniej płynnie od przeciętnego smartfona. Ale też kosztuje grosze w porównaniu do zwykłego peceta mającego robić za media center.

Obsługuję to takim cudakiem:

http://allegro.pl/klawiatura-smart-air- … 28660.html