Mini przeglądarka fotek

Przeglądarka jest dla tych co zawsze chcą mieć pod ręką ulubione fotki. (Program autorski)
Fotki wyświelane są bez ramek i widocznego interfejsu który znajduje się przy dolnej krawędzi fotek.
Fotki mogą też być wyświetlane w dwóch rozmiarach zmienianych klawiszem ESQ:
1)Maksymalny rozmiar ale nie wiekszy niż rozmiar orginału.
2)Rozmiar ustalany przez użytkownika.
Fotki mogą być zmieniane po ustalonym przez użytkownika czasie i wyśwetlane automatycznie przy uruchomieniu komputera.
Okno fotki jest domyślnie podzielone na cztery ćwiartki.
DoubleClick na którejś z tych ćwiartek otwiera okienka dodatkowych programów takich jak:
Pomiar aktywnego czasu pracy z komputerem, odtwarzacz muzyczny, ustawienie katalogu do przenoszena fotek, prywatne zakładki.
Program jest w wersji portable i dla systemu operacyjnego Windows 6,7,8,10, a jego ‘deinstalacja’ polega na usunięciu katalogu z programem. :slight_smile:
fotka.zip (684,4 KB)

  • Problem z logiem programu (przeglądanym obrazem), można w nie klikać i się zmniejsza, za jakimś 6 kliknięciem się otwiera drzewo folderów.
  • Około 12 kliknięcia drzewo folderów znika a obrazek / logo ma wymiary około 10x20 px.
  • Klikanie prawym przyciskiem myszy gdziekolwiek na logu - czy tam otworzonym obrazku robi skok w lewy górny róg, tak z 100 w górę i w lewo.
  • Nie działa mi też poprawnie opcja pokaż z paska obok zegara.

To normalne czy mój Windows 7 jest tak uszkodzony lub aero wymagane może?</de;>

Vista?

Przyznam się, że nie bardzo wiem w czym problem i dlaczego coś Ci nie działa. Program był sprawdzany na różnych komputerach i różnych systemach. Jeszcze będę próbował sprawdzać na różnych komputerach i jak coś znajdę to dam znać. Aero nie ma nic wspólnego z działaniem programu.
Po rozpakowaniu programu i uruchomieniu pliku fotka.exe ukazuje się mała fotka. Po najechaniu kursorem myszki na jej dolną krawędź ukazuje się 6 przycisków z których pierwszy zamyka program.Drugi przycisk otwiera okno w którym wybieramy fotki do przeglądania.
Trzeci przyciski otwiera okno z opisem programu, a czwarty, piąty czy szósty zawierają różne opcje programu.
Nigdzie w programie nie ma takiej potrzeby jak klikanie prawym przyciskiem myszki.
Po kliknięciu na fotce, a następnie klawiszu esq przechodzimy od maksymalnego obrazu do ustalanego przez użytkownika klawiszami “m” lub “p” albo “-” lub “+”.
Jeżeli włączona jest autozmiana to mała fotka ustawia się w odległości około 0,5 cm od prawego brzegu i dowolnie od góry, a w przeciwnym przypadku po środku.
Kliknięcie ikony programu na pasku powinno ukrywać lub pokazywać fotkę, na zmianę.

1 polubienie

Na innym komputerze (świeższa i na pewno mniej uszkodzona wersja Windows 7 pro ale x86) widzę te przyciski, nie wiem co powoduje że na innym (Starszy bardziej uszkodzony Windows 7 pro x64) się nie wyświetlają / żle reaguje program na klikanie, testawne systemy 64 bitowe?


@floyd - winowajcą jest DPI 125% w Windows 7, ono powoduje że program głupieje.

Postestować możesz DPI z Windows 8/8.1 i 10 i na 10 po zastosowaniu programu:


Z tego co widziałem w nowszej wersji Windows 10 można wygodnie powiększyć teksty (opcja z kafelkowych ustawień).

Teraz wszystko jasne. Oczywiście, że to nieprawidłowe wyświetlanie jest efektem zmiany DPI na 125%.
Tak to bywa z tym ulepszaczami, że czasami jak się coś poprawi, to co innego się schrzani.
Nawet jeśli przyciski są niewidoczne, to można wejść do opcji programu klawiszami F1 (pomoc), F2 (zamknięcie), F3 (otwarcie katalogu) itd.
Obraz maksymalnej fotki będzie jednak wówczas pomniejszony, a i inne usterki będą takie jak opisałeś, co sprawdziłem.
Musial bym program przerobić uwzględniając takie zmiany rozdzielczości i musiało by to trochę potrwać.
No i ten programik do testowania zmian ( XPExplorer – Windows 10 DPI Fix) dobrze by było aby był także pod windows7 (do testowania).

Co do tego programu to jest on na jakieś rozmazania w interfejsie jakich nie było w starszych Windowsach.
Informacje od twórcy programu:
http://windows10_dpi_blurry_fix.xpexplorer.com

Najciekawsze że opcja wyłączenia DPI wysokiego z opcji zgodności nie działała.

Nie podoba mi się jeżeli nie mogę edytować własnych komentarzy, a chciałem tylko zmienić udostępniany plik po aktualizacji:
fotka.zip (735,6 KB) 28-08-2017

A zachciało mi się kiedyś umieszczać same zdjęcia na pulpicie. Bezbłędnie taką opcję ma program do zrzutów


Po polsku, trochę poustawiać i można przypinać zdjęcia i obrazki na pulpicie - jak się chce. Stabilny - nic złego nie powiem. Działa od XP, do W10.

A miałem trochę żalu, że floyd nie zrobił miniprzeglądarkę dla XP. Też odmówił wsparcia. Dlatego chętnym na przypinanie zdjęć na pulpicie w XP - podrzucam ten program.

Jakoś mi to umknęło, ale mniejsza z tym. :slight_smile:
Jeżeli masz ochotę przetestować programik pod XP, to nie ma sprawy:
fotkaXP.zip (733,5 KB) (689,1 KB) 27-08-2017

Activex obiect?
Raz, że nie można uruchomić na XP, a drugi raz, że po przesunięciu okienka z błędem, pozostał świadek.

To była pierwsza próba uruchomienia, czy wcześniej czyli przed aktualizacją się uruchamiał?
Wywal i tyle mogę doradzić na podstawie tych informacji.

Nie uruchamiała się wcześniej. Liczyłem na zmiany jakieś ostatnie, ale jest to samo, więc wyrzuciłem.

Mam nadzieję, że zainstalowany jest Service Pack 3, bo bez tego, to rzeczywiście z wieloma programami mogą być kłopoty.

Jest wszystko, czyli sp3, visuale wszystkie i direcxt 9.29 redist.

fotka.zip (936,4 KB)

1 polubienie