Mini USB Bluetooth - problem z wysłaniem pliku z telefonu

Witam,

Kupiłem sobie mini USB Bluetooth w wersji 2.1. Podłączyłem go do USB w komputerze, zainstalował się ze sterowników systemowych Windowsa XP. W zestawie jest brak sterowników. Odnalazł telefon NOKIA E52, ustawiłem sobie kod, potwierdziłem autoryzację w telefonie. Zarówno w komputerze jak i w telefonie urządzenia są widoczne.

Ale za nic nie mogę wysłać żadnego pliku z telefonu na komputer. Jak daje w menu telefonu Wyślij > Bluetooth to próbuje nawiązać połączenie (Łączenie w toku) ale po chwili pojawia się informacja

.

Próbowałem wysyłać plik z telefonu zarówno paczkę ZIP jak i pojedynczy plik 88 kb. Ale żaden z nich nie zostanie wysłany. Przy próbie wysłania pliku przez BT z komputera na telefon pojawia się taki komunikat

67_1277381448.jpg

Próbowałem też nawiązać połączenie Bluetooth przez Nokia PC Suite 7. Zostanie odnaleziony telefon ale nie można dalej nic zrobić.

W czym może być problem?. Coś źle robię?.

Nie wiem czy masz ikonkę w tray’u bluetooth, ale u mnie żeby wysłać plik z telefonu trzeba najpierw zrobić coś takiego:

bluerp.jpg

Btw czy w ustawieniach bluetooth telefon jest ukryty czy widoczny? Spróbuj odinstalować sterowniki i zainstalować je na nowo- może pomoże.

edit: a jakie informacje są w logu?

Neurox , tak mam taką ikonkę w tray’u.

Mam dodany telefon do BT. Wszystko wydawać by się że jest OK a nie mogę ani wysłać ani odebrać przez BT plików. Jak już się uda to pasek postępu przesyłania stanie w miejscu i wygląda tak

Transfer_eeahhh.jpg

. Nie ma szans żeby ruszyć.

Sprawdzałem BT na innym telefonie na NOKII E51 i wszystko śmiga aż miło. Nie tak topornie jak na NOKII E52.

Z kolei bez problemu prześlę pliki w obie strony E51 E52 i E52 E51.

Wspomniałeś też o sterownikach, tylko że z BT nie było płytki ze sterownikami.

Hmm. Dziwna sytuacja… Moim zdaniem problem leży po stronie komputera, bo jak mówisz z przesyłaniem do innych tel nie ma problemu. Też mam BT takie małe i e51 u mnie również działa dobrze. Jak masz możliwość spróbuj na innym komputerze.

Co do sterowników to chodziło mi o te windowsowskie w menadżerze plików, coś takiego:

blue1g.jpg

Podejrzewam, że może to nie pomóc. Zobacz jeszcze na stronie http://www.nokia.plczy gdzieś w faq może jest przedstawiony ten problem. Możesz w ostateczności spróbować sformatować telefon ale wcześniej zrób kopie danych.

Pozdrawiam

EDIT: !

Znalazłem podobny problem na innym forum: http://www.e52.pl/viewtopic.php?p=26si … c289f408fb i wygląda na to że musisz zaktualizować firmware.

U mnie Menedżer Urządzeń odnośnie BT wygląda tak

35Mened_er_Urz_dze_.jpg

. Prawie jak u Ciebie Neurox.

Dzięki za link gdzie jest opisany problem z połączeniem. Będę próbował z aktualizacją softu w telefonie.