Mini wieża do 1000 zł

Chcę kupić mini wieżę i i raczej nie wydać więcej niż 1000 zł. Wiem że zaraz odezwą się tacy dla których sprzęt w tej cenie to “pierdziawki”. Wyznaczyłem sobie taką cenę z niewielką odchyłką w górę i już.
Na razie mam do wyboru Denon D-T1 i PIONEER X-HM36D-S
Pokój ma 16m. Co wy na to.

Cóż, odeślę do Klubu Miłośników Miniwież https://www.audiostereo.pl/topic/39295-klub-miłośników-dobrych-miniwież/?page=424
Sam posiadam Yamahę Pianocraft E410. Ładnie gra, ale już dawno ten model jest niedostępny. Chyba, że używka. Nowe wersje są znacznie droższe.
Najlepiej zrobić odsłuch sprzętu proponowanego przez Ciebie w sklepie. Nie za bardzo słuchać zachwalań sprzedawcy.

Odesłałbym Cię do forum https://forum.audio.com.pl/ - ale przeglądnąłem tam kilka wątków o podobnym tytule i dla tych “melomanów” to dopiero UŻYWANY sprzęt w kwocie powyżej 2K gra znośnie. Także nie polecam wchodzić z polemikę w ortodoksami.
Myślę, że sprzęt markowych firm w tej kwocie będzie grał podobnie. Różnice będą w niuansach. Na Twoim miejscu zwróciłbym uwagę który z produktów na półce będzie się prezentował najlepiej, które z funkcji oferowanych są Ci niezbędne, a które nigdy nie wykorzystasz itd.
Zestawień w polskojęzycznym Google można znaleźć kilka:
TOP7
mp3player
TechFresh

Przejrzałem te propozycje i w tych zestawieniach jest wieża którą biorę pod uwagę a jest to Pionner x hm36d s. Nie bez znaczenia jest że ta wieża ma radio internetowe.

Może po prostu wymieć funkcje, na których zależy Ci szczególnie. Jedni wolą, by zestaw był głośny inni cenią dobrze wyważony, naturalny dźwięk. Są i tacy, którzy ponad wszystko stawiają na bass.
Sam widzisz, że dopiero w trakcie rozmowy wypłynął temat internetowych stacji, pewnie i WiFi… nie wiem, może zależy Ci na HDMI (ja np. do tej pory nie rozumiem po co w takim zestawie funkcja czytania *.avi)… im bardziej szczegółowo opiszesz swoje oczekiwania tym łatwiej będzie, komuś bardziej kumatemu w tej dziedzinie ode mnie, Ci doradzić.

Nie zależy mi żeby przy słuchania muzyki urywało mi uszy to samo dotyczy basów (chcę mieć całe szyby). Czasami lubię sobie jakiś ulubiony kawałek co nie co pogłośnić. Może być radio internetowe ale nie jest to priorytet. Podłączenie do telewizora też nie, telewizja w innej części pokoju i raczej nie ma możliwości ustawienia obu urządzeń obok siebie. Nastawiam się na dźwięk zrównoważony.

Chyba też wziąłbym Pionnera. Prawdopodobnie oba zestawy grają podobnie. Nie rezygnuj z radia internetowego. Mnie tego brakuje. Zapytaj, sprawdź jaką pojemność pendrive obsługuje USB. Później kupić np. SANDISK Cruzer Ultra Fit /dobrze będzie wyglądać w sprzęcie/ i można słuchać ulubionych mp3 /kompresja 320kbps/. Jeśli kupisz wieżę w sklepie stacjonarnym to możesz zrobić odsłuch. Kup lepiej nie ten z wystawy. Jeśli przez internet to możesz zwrócić w ciągu kilku dni.

Co do Pionner x hm36d s ma Spotify i mam tam darmowe konto nie wiem jak jest z Tunein (nie sprawdzałem). Tak jak pisałem waham się pomiędzy Denonem i Pionnerem z lekkim wskazaniem na Pionner.

No to jeśli wahasz się między dwiema mini wieżami w podobnej cenie i tylko jedna jedna z nich ma funkcję, którą zamierzasz wykorzystywać to nie wiem nad czym jeszcze się zastanawiasz?

Jak przeglądałem oferty to wpadłem na Pionnera przypadkiem. Oczywiście wiedziałem że są wieże z radiem internetowym i nie był to dla mnie priorytet ale skoro jest to czemu nie. W specyfikacji Pionnera jest Spotify i Tunei a jak jest z innymi radiami (wcześniej nie miałem z tym styczności).

Co do “innych” stacji radiowych to z opisu TuneIn

“TuneIn Radio to aplikacja pozwalająca na dostęp do dziesiątek tysięcy stacji radiowych z całego świata…
…Oprócz stacji internetowych z całego świata możliwe jest oczywiście słuchanie strumieni najpopularniejszych polskich radiostacji jak Radio ZET czy RMF FM.”

Ta jedna platforma powiniena skutecznie zaspokoić Twoje oczekiwania. Musiałbyś się nieźle postarać, by poszukać stacji obecnej w sieci, a nie na antenie “TuneIn

A co do Spotify - wiesz, że wymagane jest konto premium? Źródło: TU

Mini wieże z DAB+



Fajną wieżą, którą można wziąć pod uwagę w tym budżecie jest KENWOOD M-817DAB-B. Oczywiście posiada DAB+ do tego dużym plusem jest Bluetooth. Moim zdaniem przyzwoicie gra :slight_smile:

Czego oczekujesz od sprzętu?

Dobra, jeżeli już koniecznie musi być mała pierdziawka to bierz https://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/panasonic-sc-pmx80eg-k.bhtml

Zalety - prosty i bezawaryjny sprzęt o sporych możliwościach, przyzwoite brzmienie, solidna moc choć nie należy się spodziewać tych 60W na kanał, obstawiał bym że to będzie raczej 20W.
Kiedyś kupiłem rodzicom do domku na wsi podobny ale sporo tańszy model (PM250) - na fabrycznych głośnikach grał jak się można było spodziewać po takiej zabawce, jednak po podłączeniu pod normalne kolumny zagrał naprawdę mocno i przyjemnie.
Ten który podkleiłem wyżej ma już w komplecie całkiem fajne głośniczki.

Denon i Pioneer żyją legendą marki gdzie Denon zepsuł się 10-15 lat temu, Pioneer dużo wcześniej.
Panasonic robi wyraźnie lepsze sprzęty pod względem trwałości i jakości dźwięku.

Lepszym rozwiązaniem był by tylko dobry używany amplituner + jakieś niedrogie ale przyzwoite kolumny.