Minimalizacja aplikacji Ubuntu 10.10

Witam.

Od niedawna mam Linuxa i mam problem. Mianowicie zamiast minimalizowac okna zamyka je, pomimo iz klikam na przycisk minimalizacji. Ale zamiast zamknać od razu jest taka “animacja” jakby powoli sie okno zmniejszalo i lecialo do kosza.

Dodane 20.01.2011 (Cz) 14:57

Dodam że na dolnym pasku nie pojawia mi sie nic jak uruchomie jakis program.

musisz dodac applet do panelu “lista okien” lub zainstaluj dockbarx to to samo co w windows 7

Zainstalowałem dockbarx’a ale nic nie pomoglo. Jakby tego było malo to jeszcze usunalem dolny panel i jak przywrocilem to nic tam nie ma. Prosze o pomoc. Zaznaczam ze jestem poczatkujacym urzytkownikiem Ubuntu i w ogole Linuksa.

Jesteś pewien, że przycisk minimalizacji powoduje zamknięcie aplikacji? Dzieje się tak z każdym programem? Uruchom Monitor systemu, następnie jakiś program (np. gedit) i zobacz czy zniknie z listy procesów po minimalizacji (warto posortować procesy wg kolumny “Uruchomiono”).

Juz do tego doszedlem. Niechcacy:P Klikalem na panele i patrzylem wszytkie opcje po kolei co robia. I doszedłem do opcji “dodaj do panelu…” Tam wystarczyło dodac odpowiedni applet i to wszystko. Jakie było moje zdziwienie gdy po zainstalowaniu docbarx’a moim oczom ukazalo sie 117 mozilli i 53 thunderbirdy:p