Minimalizacja transferu na stronie

Witam, co można uczynić aby zminimalizować transfer na stronie, mam stronę typu demotywatory która pochłonęła mi w kwietniu(4dni) 7GB a na miesiąc mam 20GB więc nie ma szans aby się zmieścić. Co można uczynić w tym kierunku?

Np. kompresuj pliki graficzne które zamieszczasz na swojej stronce www, nie zamieszczaj filmów z You Tube tylko podlinkowane miniaturki itd.

filmy z youtuba ciągną transfer z mojego serwera? jak to możliwe…

może problem by rozwiązało osadzenie playera YT w iframe. jak masz osadzonego playera w html normalnie to leci wszystko przez twój serwer…ale mogę się mylić. podaj adres sajtu to zobacze …:slight_smile:

Media możesz hostować na zewnętrznych serwerach typu youtube, vimeo, imageshack etc.

Jeżeli już chcesz trzymać lokalnie, to tylko grafiki. Poza tym jw. optymalizuj je - tak rozmiar jak i stopień kompresji.

Możesz też kasować w miarę możliwości metadane exif/iptc… - zawsze to jakaś oszczędność będzie.

Upewnij się, że masz skonfigurowane cache ( .htaccess i mod_expires.c )

Możesz też wprowadzić zabezpieczenie przed hotlinkowaniem grafik - ustrzeżesz się podkradania transferu.

i posterować nagłówkami można jak wyżej aapawl napisał, i wymusić cache u ludzi, na przykład obrazków przez 30dni

yyy… a jakby to miało ,lecieć" przez nasz serwer skoro na naszym serwerze nie ma żadnego mechanizmu odpowiedzialnego za pobranie danych z yt i przekazanie ich do użytkownika…? Przecież player osadzamy jedynie poprzez wklejenie kodu html, więc jedynie co zjada nam transfer to rozmiar tego kodu html.

właśnie tak myślałem do tej pory… teraz to już nie wiem

Korzystaj z Opery Turbo.

@ra-v chyba nie zrozumiałeś problemu, przecież nie zmuszę ludzi do korzystania z przeglądarki

  1. Kompresja plików

  2. Usunięcie białych znaków z plików css, js itp.

  3. Optymalizacja kodu