Minimalizujące się aplikacje pełnoekranowe

Dzień dobry Panowie.

 

W dniu wczorajszym zainstalowałem legalny system Windows 8.1 Professional.

Po zainstalowaniu dokonałem od razu wszelkich aktualizacji, więc system jest w pełni zaktualizowany.

Podczas otwierania niektórych aplikacji, takich jak: Sklep, Pogoda, Wiadomości, aplikacja “dobrepgoramy”, Mapy i pewnie inne, zaraz po uruchomieniu minimalizują się do paska i pojawia się pulpit systemu Windows - aplikacje nie uruchamiają się.

Na systemie zainstalowany jest Windows 8.1 Update.

 

Pomoże ktoś?

 

Pozdrawiam.

Pobierz i uruchom Autoruns

File -> Save… -> AutoRuns.arn

Plik AutoRuns.arn wyślij na http://sendfile.pl i podaj link.

Dzień dobry Wszystkim.

 

Udało mi się rozwiązać mój problem.

Niestety męczyło mnie to, więc postanowiłem przywrócić oprogramowanie WIndowsa do aplikacji domyślnych (jest taka opcja dostępna).

Gdy miałem już “czysty Windows”, okazało się, że aplikacje Sklep oraz inne które wcześniej nie działały, funkcjonują już prawidłowo.

Zacząłem instalować własne aplikacje od początku, tj. sterowniki nVidia, Firefox, FastStone Image Viewer, Adobe Flash, Adobe Reader… przy każdej aplikacji robiłem restart, sprawdzałem czy wszystko działa i robiłem “Punkt przywracania systemu”.

Aż do instalacji CorelDRAW X3. Po zainstalowaniu właśnie tego programu, system stracił funkcje Sklepu, Pogody, Sportu i innych różnych pełnoekranowych aplikacji.

Przejrzałem Google zagranicznych for i okazało się, że jest to dosyć powszechny problem z CorelDRAW X3.

Program zmienia jakieś klucze w rejestrze przy instalacji, które blokują niektóre aplikacje Windows 8.1.

W wolnej chwili będę szukał informacji jak to naprawić, bo Corel to moje narzędzie pracy, a płacić kolejne 800 zł za program nie uśmiecha mi się.

 

Także jeśli ktoś ma podobny problem do mojego, szukałbym przyczyny najpierw w którymś z aplikacji.

 

Pozdrawia,

Mateusz