Minimalna waga przy wzroście

Przed chwilą się zważyłem i było 54,5 kg przy wzroście 175 cm. Za mało waże? Jestem chudy jak zapałka :slight_smile: ale nie czuje głodu

Nie tak dawno zjadłem plastry ziemniaczane ale nie przytyłem ani trochu, wręcz przeciwnie chudne w oczach…

Nie chciało mi się sprawdzać

Ogólnie poczytaj o BMI, określa przy jakim wzroście masz nadwagę / niedowagę itd.

Średnio powinieneś ważyć ok. 75KG przy tym wzroście (tak mi się zdaje, według mojego obliczonego kiedyś algorytmu)

Fervi

Brakuje Ci jakichś 7 kg do minimum, czyli BMI ok. 20.

Ja bym proponował udać się na wszelki wypadek do lekarza, bo utrata wagi może być objawem chociażby cukrzycy typu 1 albo nadczynności tarczycy.

Ja jak się jeszcze bawiłem w tematy diet i tak dalej to korzystałem z tego kalkulatora http://bmi.pasiasty.pl/

Obliczyłem:

Twój wskaźnik BMI wynosi 18.

Wartość wskaźnika BMI na poziomie 18 oznacza niedobór masy ciała.

przy wzroście 175 cm powinieneś ważyć około 75 kg

w sieci znajdziesz różnego rodzaju kalkulatory które wyliczą ci dzienne zapotrzebowanie kcal w tym ilości białka , węglowodanów na kilogram masy ciała

Rozwaliłeś mnie tym stwierdzeniem, myślisz że po jednym posiłku od razu się tyje ??

No, a nie? Waga pokaże różnicę. :wink:

Osczędzam kasę i wolę głodować miesiącami ale na upragnione rzeczy muszę mieć :smiley:

Albo człowiekiem jestem - na browara to MUSZĘ też mieć :smiley:

Może to żart a może nie jest żartem, ale jedno jest pewne gdyby tylko jeszcze ktos mi gotował obiady wtedy “niejadkiem” bym nie był :smiley:

Przy założeniu normalnej lub atletycznej budowy ciała. Przy szczupłej może być nieco mniej.

Ale 54 kg to trochę za mało. Radzę wziąć się za jakiś sport ( i nie mam tu na myśli turniej po sieci w CS :slight_smile: ).

Intensywny wysiłek fizyczny wzmaga apetyt. Jest szansa, że ciut nabierzesz masy ciała.

No i wyszło szydło z worka, zwykłe lenistwo…

Faktem jest, że jak ktoś nie nagotuje to nie będę jadł choćby nawet z czegoś udałoby się przyrządzić jakiś posiłek…

Aha i jeszcze pije dużo płynów (np. herbata, kawa) przez co mam ciągłe uczucie pustego żołądka… i mam intensywną przemiane materii

Ja też tak mam. Czasem jak w brzuchu zaburczy, to myślę że się zaraz sam ztrawi i szybko coś jem(jabłko przeważnie) :stuck_out_tongue: