Minimalna wartość pamięci wirtualnej jest za niska

Podręczne okno aplikacji: Windows - Minimalna wartość pamięci wirtualnej jest za niska : System ma za mało pamięci wirtualnej. System Windows zwiększa rozmiar pliku stronicowania pamięci wirtualnej. W czasie trwania tego procesu może wystąpić odmowa żądań przydzielenia pamięci zgłaszanych przez niektóre aplikacje. Więcej informacji można znaleźć w Pomocy.

Taka informacja z dziennika.

Cały czas zwiększam i zwiększam a pamięci wciaż mało…

Dysk C:

Min 16 MB

Max 12274 MB

lecz system zgłasza, że to za mało…

Hej,

Dorzuć więcej pamięci RAM do komputera, wtedy nie będzie potrzeba pamięć wirtualna i problem sam zniknie. :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Rozwiązałemw inny sposób:

Poprostu maksymalną wartość pamięci podręcznej <12000 MB podzieliłem na pół , czyli

usunąłem wartość min: 16 MB a minimalna wartość właśnie to ta połowa…

Rozumiesz?:slight_smile:

i teraz jest wporządku - nie zgłasza problemów z pamięcią…

Czy Ty sam rozumiesz co piszesz?

Bardzo w to wątpię i jestem przekonany, że na tym forum trudno będzie trafić na kogoś kto to zrozumie.

Po co tak kombinować?

Ustawiasz minimalną i maksymalną wartość taką samą, w przypadku komputera z podpisu więcej niż 2000 MB nie ma potrzeby (chyba, że oprogramowanie, którego używasz potrzebuje więcej).

Ustawiając wartość min i max różną, do tego znacznie się różniącą, powodujesz, że plik wymiany w trakcie pracy systemu będzie bardzo fragmentowany co spowoduje spowolnienie pracy systemu.

Cedar nie będzie fragmentowany bo to SSD i na dodatek jest szybszy niż HDD , więc … ?

a po drugie używam oprogramowania java gdzie w parametrach podniosłem wykorzystanie pamięci RAM…A po trzecie używam wiele aplikacji na raz lub mam otwartych wiele kartw przeglądarce it. itp. :slight_smile:

Co tu dużo mówić - jestem wymagającym , zaawansowanym użytkownikiem i wykouje wiele operacji naraz :slight_smile:

a nie lubie jak ktoś mówi, “bo masz pootwieranych okien…”

haha otwarcie nawet 10 okien (np. folderów) nie zwolni systemu, że będzie się przysłowiowo mulił, przecież to nie te czasy, że komputery są wolne…

a współczesne możliwości komputerów pozwalają an wielozadaniowośc… :slight_smile:

No dobra jeśli sie mylę to zwracam honor…

Cedar , djzon chyba nazywa plik wymiany pamięcią podręczna…albo ram (trudno się zorientować, bo chyba nie ma na myśli pamięci podręcznej procesora drugiego lub trzeciego poziomu… )

djzon ty po prostu ustawiałeś za niską wielkość minimalną pliku wymiany (16 MB to za mało, nawet jeśli system tyle sugeruje). Pewnie masz 8GB ramu i ustawiłeś - w/g bardzo starych reguł, czyli 1.5 wielkości zainstalowanego ramu - maksymalny rozmiar pliku wymiany na 12 GB…

Jak to jest dysk SSD i masz tak ustawiony swap to go zajedziesz.

Popatrz sobie na przyrost cykli zapisu np w ssdlife.

Ja na twoim miejscu dokupiłbym więcej ramu.

Jak masz 8gb i więcej ramu można z tego wydzielić z 1-4gb na ramdysk, gdzie pakujesz tempy i inne tymczasowe rzeczy, wtedy dysk ci sie tak nie będzie zużywać szybko.

Sam ram za nisko ustawiłeś, teraz niby jest ok ale tempo zużywania się ssd będzie większe ale to już twoje zmartwienie.

virgilus - teraz niech Ci opadnie szczęka mistrzu :wink:

Żywotnośc skończy się w 2022 roku :slight_smile:

excel.png

Ale wiem co jest winowajcą “pożeracza pamięci RAM”

Active Care - uruchamiane w System Mechanic w czasie bezczynności systemu.

Przychodze do domu a tu 500 MB pamięci RAM wolnej.

Sprawdzam a kilkanaście minut temu było uruchomione skanowanie.

Czy da się całkowicie wyłączyc Active Care (w czasie ebzczynnosci pracy) - bo nie moglem doszukać w opcjach … coś na temat “Disable”…