Minimalne wymagania dla win xp

(Darekempire) #1

Witam ostatnio dostałem laptop firmy dell xpi on posiada

40 mb ram napęd fdd 3,5 grafika 900 kb i procesor intel pentium 133 mhz 256 kb cache czy jest szansa że xp ruszy jak najmniej bardzo proszę o odpowiedz [-o<

(Szymon Kumorek) #2

z tego co wiem to linux na nim ruszy, a jeśli XP pójdzie to będzie na prawde wolno chodził. wg mnie szansa ze ruszy to okolo 30%. trzeba spróbować.

(Darekempire) #3

A jaki linux bo w komputer świat mam niejakiego Ubuntu 8.10 czy on pójdzie proszę o odpowiedz bo myślę że mimo wszystko xp ruszy co wy na to??

(Cyba91) #4

nie ma mowy żeby xp ruszył :smiley:

(fastman92) #5

Ubuntu oczywiście, że nie pójdzie, bo wymaga tak chociaż 150 MB RAMu. Większość dystrybucji pójdzie w trybie tekstowym, a jak chcesz tryb graficzny to polecam Damn Small Linux. Zajmuje tylko 50 MB na dysku, a po uruchomieniu tylko 30 MB pamięci RAM.

(Wiktor 1996 96) #6

8.10 nie ruszy na ubuntu trzba miec minimum 128ram

(Darekempire) #7

No to jakie systemy polecacie m wgrać proszę o listę

(Tomulus2) #8

Windowsa 98

(Cyba91) #9

windows 98

(flaszer) #10

Linux + Fluxbox

(fastman92) #11

Linux + IceWM

(Marek Moskala) #12

XP nie ruszy, mój komputer 4letni ma 128MB i tak to wszystko chodzi...

Ostatnio w tray'u komunikat: "Za mało pamięci wirtualnej" wraz z dymkiem. Według mnie 512MB zupełnie wystarczy, chyba że komp do grania potrzebny, więc lepiej dać mu 1GB i jakąś dobrą kartę graficzną, 900KB to chyba za mało nawet na Rome: Total War.

Czemu nie użyjesz :google:

(Darekempire) #13

Witam jak już wspomniałem poszukuje systemu operacyjnego i chyba znalazłem DAMN SMALL LINUKS co wy na to ale jak się okazało laptop nie posiada dysku twardego słyszałem że są takien systemy operacyjne które działają nawet bez koniecznośći instalowania ich na dysk twardy np. UBUNTU

(Marcinkozikowski15) #14

Wiem że jest win xp który można odpalić z płyty nawet jeśli nie ma się dysku twardego ale to jest twór piracki więc na tym forum nie mogę ci tego podać :stuck_out_tongue:

(Cyba91) #15

skończ już postować :smiley:

(lazikar) #16

Oty Kosz

(Kpc21) #17

Najrozsądniej byłoby kupić dysk twardy i zainstalować np. tego Damn Small Linuksa.

(fastman92) #18

Bez dysku twardego nawet niezadziała dystrybcja bez instalacji typu Linux Live-CD. Wiem, bo sprawdzałem na wirtualnej maszynie w VirtualBox, chciałem uruchomić Linux DSL na wirtualnym komputerze bez HDD i wyskoczył jedynie błąd na czarnym tle, a nic się nie dało zrobić.

(Marek Moskala) #19

a unix lub knoppix nie pójdzie?? mam pliki iso do nich, bo kiedyś bawiłem się Virtual PC, ale po formacie juz nie mam. jakby coś to mogę wrzucić.