Mint 15 - zmiana czcionki w całym systemie i programach

Dzień dobry. 

Jak zmienić czcionkę na tą z Windowsa XP/7 lub MacOS w Mint 15 Cinnamon? 

Pobrałem z centrum oprogramowania stosowne czcionki, ale one działają tylko na niektórych elementach a ja chciałbym, żeby te czcionki były ustawione w całym systemie, programach i innych elementach.

 

Będę wdzięczny za pomoc. 

Ustawienia systemowe > Czcionki. Przed chwilą ściągnęłam Minta 16 z Cinnamonem i pozmieniałam wszystkie fonty. Zmiany nie działają jedynie na Desktop, to trzeba zmienić w Nemo - http://forum.linuxmint.com/viewtopic.php?f=208&t=102851

Dzięki, też teraz ściągnąłem 16 i wszystko bangla, jedynie w przeglądarce (chrome) trzeba wszystko pozmieniać ręcznie bo tam systemowe ustawienia nie dochodzą (?) O dziwo w 15 jakoś słabo to działało.

 

Mam jeszcze takie pytanko, wiesz może jak wyłączyć pasek zadań na dole ekranu? Chce go zastąpić cairo dockiem.

Szukam tego po ustawieniach i znaleźć nie mogę, a z konsolą się nie bawię bo to nie mój “klimat”

Spróbuj ustawić autohide albo przenieść go na górę, albo i jedno i drugie. Cairo Dock nie ma wszystkich powiadomień. Ogólnie trzeba z tym ostrożnie.  

Wybacz, że zadam tak lamerskie pytanie :slight_smile: Jak go ruszyć do góry? Autohide mam, ale nie pasuje mi, więc wolę go już w górze.

W opcjach tego nie widzę.