MINT i niepotrzebny wydruk informacyjny

Witam

Mint z Cinnamomen przy drukowaniu zarówno z Writera, jak i Calca czy zwykłego notatnika przy każdym wydruku, drukuje mi stronę informacyjną zawierającą następujące dane:

L SET DENSITY =5

@JPJL SET DUPLEX=off

itp

czyli ustawienia wydruku, gdzie to można wyłączyć? Drukuje sporo i to info pochłania masakryczna ilość kartek, dodam, że nic nie zmieniałem w ustawieniach ani Libry, jak i drukarki. Po usunięciu drukarki i zainstalowaniu jej na nowo, problem dalej występuje. Drukarka, to Lexmark E120

Jakieś sterowniki instalowane?

http://support.lexmark.com/index?page=c … 8695959943

Korzystałem z domyślnych.

Wczoraj wyłączyłem poprzez zarządzanie drukarkami w LO korzystanie z CUPS i jest chyba ok. Dzisiaj lub jutro będę testował, ale kurcze poprzez www przejrzałem ustawienia CUPS i nie ma tam zmianki o tym dodatkowym wydruku ustawień.

Co prawda problem dotyczy pobierania papieru, ale może to będzie dla Ciebie jakiś trop :arrow: http://www.linuxquestions.org/questions … -a-837428/ dokładniej chodzi mi o to, abyś zajrzał do pliku /etc/cups/ppd, może tam da się wyłączyć drukowanie tej strony “testowej”.

Instalacja drukarki w Linux Mint

1. Rozwiń menu startowe, grupę Narzędzia systemowe i wybierz Ustawienia systemu. Uwaga - to inna aplikacja niż Zaawansowane ustawienia, która dostępna jest domyślnie w menu ulubionych i reprezentowana jest tą samą ikoną. Kliknij dwukrotnie aplet Drukarki. Odblokuj opcje konfiguracyjne przyciskiem Unlock i podaj hasło użytkownika.

2. Aby dodać do systemu drukarkę wybierz przycisk + umieszczony poniżej listy urządzeń. Sprzęt podłączony lokalnie zostanie wykryty automatycznie, próba instalacji sieciowego kończy się komunikatem, o konieczności instalacji i uruchomienia dodatkowych usług. Kliknij w ulubionych ikonę terminala. W jego oknie wpisz polecenie system-config-printer i wciśnij [ENTER].

3. Aby dodać drukarkę użyj przycisku Dodaj, zaznacz sekcję Network Printer i jeżeli drukarka podpięta jest do innego komputera w sieci pracującego pod kontrolą Windows, wskaż Windows Printer via Samba. Otwórz przeglądarkę sieci przyciskiem Browse, kliknij na liście komputer obsługujący wydruk, podaj hasło i zaznacz podłączoną do niego drukarkę.

4. Kliknij OK, by zaakceptować ustawienia i przejdź dalej. Wskaż na liście producenta urządzenia i model (zestawienie jest bardzo rozbudowane więc nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej wersji). Kliknij Dalej i Zastosuj. Korzystając z Print Test Page możesz wydrukować stronę testową.

Nie masz jakiegoś firewalla zainstalowanego? Wyłącz go na chwile.