Mint linux 17.2 optymalizacja i wyłączanie usług

Witam, 

jako że jestem nowy jeśli chodzi o minta mam kilka pytań i wątpliwości. Jedno z nich dotyczy usług uruchamianych podczas startu - jest ich za dużo, a co za tym (zapewne) idzie, start systemu jest dłuższy (ok 30 sekund - arch, ok 40 sekund - mint). Próbowałem je wyłączyć poprzez sysv-rc-conf, narzędzie wbudowane w xfce, bum. Część z nich jest odhaczona, jednak pomimo tego w tablicy procesów wciąż istnieją (np. bluetoothd, który jest mi zbędny,  ssh-agent, mintupdate, etc.). Chodzi mi o skuteczne wyłączenie tych usług. Druga sprawa - ogólna szybkość systemu. System jest wyraźnie wolniejszy od np archa czy czystego debiana, co wydaje się dziwne, ponieważ zastosowałem to samo środowisko (lxde), wykorzystanie pamięci bez uruchomionych dodatkowych aplikacji jest takie same (ok 250 mb), a po chwili używania okazuje się, że aplikacje takie jak pcmanfm czy chromium są wyraźnie wolniejsze w mincie. Co może być tego przyczyną? Z doświadczenia wiem że systemy debianopochodne są nieco (lub dużo) wolniejsze od archa, może chodzi właśnie o nadmiar uruchamianych usług w mincie?