Mint po połączeniu się z maszyną wirtualną z Windows 10 czarny ekran

Witam. Przerabiałem to już wiele razy. Podczas próby połączenia z maszyną wirtualną z Windowsem 10 ustawiając VPN przez Forticlient i łącząc się z RDP przez Remminę czasem wszystko działa jak ma działać, a czasem pomimo brak komunikatów o błędzie widzę tylko czarny ekran. Jeśli napiszę do admina sieci, z którą się łączę, to zrobi reset i wszystko wróci do normy, ale do tego momentu nie widzę nic poza czarnym tłem. Użycie skrótów klawiszowych żeby wywołać restart albo task managera u mnie nie działa. Wyłaczenie bitmap caching nie bardzo wiem jak zrobić. Nie wiem z resztą czy to pomoże, bo kiedy dzisiaj problem znowu się pojawił próbowałem połączyć się na dwóch różnych komputerach, jednym z Linux Mint, drugim z Windows 10 i na obu efekt był identyczny.

To może problem jest w sieci firmowej lub konfiguracji Windowsa 10 i nic na mincie nie trzeba poprawiać.

Remmina jak wiem jest na linuxie :slight_smile: Zamiast niej jakby Ci użyć
FreeRDP?

Sam piszesz, że użyłeś Windows 10 i Linuksa, z tym samym efektem. Więc jest to niezależne od systemu. Poproś tego administratora o naprawę problemu, bo raczej on ma taka moc. Chyba, że jak ktoś pisał - problem z siecią.