Mint wersja?

Dlaczego? Po najwyżej godzinie przejdzie Ci entuzjazm :smiley:

Możesz jaśniej ?
Jeśli coś wiesz na ten temat, podziel się, chętnie rozszerzę swoją wiedzę

Mała ilość użytkowników to większe problemy ze znalezieniem rozwiązania problemów, mała ilość programistów i testerów to długi czas naprawy błędów w systemie (o ile w ogóle), a tutaj robi to chyba jedna osoba i kilku ochotników.
Nie pochwalam polecania egzotycznych dystrybucji osobom nieobeznanym, bo przeważnie kończy się to uprzedzeniem do całej rodziny Linuksowatych.
Jedyny plus tej dystrybucji jaki widzę to oparcie o Debiana, chociaż nie wiem o jaką gałąź i w jakim stopniu. Nie znalazłem też żadnego kodu źródłowego, ani wglądu w repo żeby sprawdzić jak często wychodzą poprawki.

Ogólnie jeśli nie znamy to nie polecamy, ale może @saturno ma to przetestowane i wie co robi :wink:

Mogę :slight_smile: Z Elive nie będziesz mieć problemów. Dystrybucja oparta na stabilnym Debianie, tu nie należy spodziewać się przykrych niespodzianek. Natomiast interfejs jest… przesłodzony. Uwielbiam E17, ale w Elive uruchamiane są wszystkie możliwe graficzne “bajery”. Po godzinie obcowania z tą dystrybucją zrobiło mi się zwyczajnie niedobrze. Wiem, wiem… można wyłączyć. Ale nie dałem rady :wink:

Jak już zobaczyłem, że to lata na Enlightenment to pierwsze skojarzenie było takie: wodotryski 3D na stary komputer? Czysty absurd i oksymoron. Odnośnie wersji oprogramowania - programy działające bezpośrednio w internecie powinny być /moim zdaniem/ w najnowszych oficjalnych dostępnych wersjach stabilnych, a nie “Zakisły Zacap ESR” …

Bardziej skłaniałbym się w stronę AntixLinux:
https://antixlinux.com/ .
Oczywiście przeglądarka pewnikiem też stara, ale co kto lubi …

Prawdę napisał kolega @anon741072. Procesor zostanie zarżnięty 1-2 kartami przeglądarki internetowej, nie mówiąc o dodatkowym blokerze reklam.

Antix jest przyjemny, tylko mocno surowy. Mam na Atomie i nawet daje radę. Podobnie jak Bodhi, oparty zresztą o forka E17 - Moksha. Obie dystrybucje będą OK.

A co do zarżnięcia… SWAP na SSD działa cuda. To byłaby moja pierwsza inwestycja w ten sprzęt :slight_smile:

[quote=“pocolog, post:23, topic:575591”]
Mała ilość użytkowników to większe problemy ze znalezieniem rozwiązania problemów,
[/quote], pewnie można się z tym zgodzić ale Deepin też niszowy a “chodzi” jak szwajcarski zegarek ;), niestety jest tylko na systemy 64 bitowe.

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli mi doradzić :blush:

Przetestuję wersje na USB Elive, Lubuntu i Minta Xfce

Pozdrawiam :yum:

Tak się Cytuje, bo to co Ty zrobiłeś nie nadaję się do czytania.

Coś mi nazwa nie pasowała, a nie chciało mi się sprawdzać :wink: Teraz siedzę w tematach Ansible, Puppet, Chef itp. :wink: Oczywiście chodziło mi o Puppy Linux http://puppylinux.com :wink:

PS ilość to wyraz dla rzeczowników niepoliczalnych :smiley:

Dawno, dawno, dawno temu jak miałem walnięty dysk to przez jakiś czas używałem tej dystrybucji uruchamiając ją z płyty CD. Była to jedyna dystrybucja Live - CD tak dobrze zarządzająca zasobami że mając w komputerze 1GB RAM-u mogłem ściągnąć (do pamięci) inną dystrybucję 700MB i wypalić ją na płycie w drugim napędzie.
Jako ciekawostkę dodam że w tamtym czasie Elivecd był darmowy tylko do uruchomienia z Live CD a wersja instalacyjna była płatna.

Może absurd, a może nie skoro w systemie zainstalowanym na Vmware (1,3GB RAM dla gościa) efekty działają płynnie a i przecież można je wyłączyć.
Odnośnie wersji oprogramowania to dopatrzyłem że repo to oldoldstable więc muzeum. i o ile to jeszcze bym przetrawił to jest inny poważniejszy problem, a mianowicie w systemie 32-bit przestają być wspierane kolejne przeglądarki internetowe i wcześniej czy później okaże się że nie będzie działać żadna aktualna przeglądarka.

Ps. Pomijając wszystko autor ma ciekawy pomysł na instalator:

1 polubienie

Dużo racji, ale chyba jestem masochistom i po raz trzeci zainstalowałem go po rozsypce.

1 polubienie

Więc jak ogarniesz to napisz swoje wrażenia :smirk:

Najnowsza wersja wyszła teraz we wrześniu, na ich stronie w zakładce “Screenshot” jest demo.
Poza tym o ile się nie mylę ma własną przeglądarkę w razie czego…

Puki co mam Tarę. Wieszczą, że kolejną wersję Tessa będzie można aktualizować.

swoją drogą ciekawe co robiłeś że mint się wysypał, ja bawiłem się w próbę aktywacji subwoofera poprzez edycję plików konfiguracyjnych. kombinowanie z steam play + protontricks (ostatecznie zrezygnowałem z tego na rzecz wine + winetricks) itp. I system dalej działa bez problemów.

Kombinowałem i z Wine i z Stim, jak również z przyspieszaniem uruchamiania Mint’a i chyba po tym ostatnim się sypnął.

Sam czysty wine a ten z steam to 2 różne rzeczy, lepiej przy tym nic nie mieszać. Po za tym po co przyspieszać uruchamianie skoro i bez tego szybciej się włącza niż $hitdows 10

Chociażby po to, żeby nie uruchamiać usług, które są zbędne (w przypadku mojego lapka np. jest to obsługa BT).

A nie można wyłączyć z auto?

Można. Dlatego warto zerknąć co się uruchamia przy starcie, bo wiele usług może okazać się zbędnych.

1 polubienie

U mnie Windows migiem, a Mint się ślimaczy