Missing operating system

Witam.

Ostatnio załatwiłem sobie Windowsa 7, i niestety już napotkałem na pewne problemy. W skrócie opowiem w czym rzecz: za późno zauważyłem, że dysk główny jest zapchany i komp zaczął się strasznie ciąć, parę razy sam próbował się przywracać do wcześniejszych stanów, ale podczas tych prób zwyczajnie się ciął… spróbowałem skorzystać z opcji przywrócenia obrazu dysku C, oczywiście zaciął się podczas jego przywracania… i teraz gdy tylko odpalę kompa wyskakuje mi komunikat “Missing operating system”. Dodam, że C zapchał się, ponieważ próbowałem coś kilkakrotnie ściągać, i zapisywać na D… a co jeszcze dziwniejsze podczas pobierania, zawalał się C. Po usunięciu rzeczonych plików z D stan C się nie zmienił. Wyjaśniłem to trochę enigmatycznie, ale jestem kompletnym newbie w takich sprawach. Z góry dziękuję za pomoc.

Możesz podpiąć dysk pod innego kompa?

Mógłbym, ale powiedz coś więcej jak miało by to pomóc ;/

W sumie nie zdążyłem nic poważniejszego na niego wsadzić:) Tylko powiedz mi jak uruchomić to coś skoro zaraz po ukazaniu się wymienionego przeze mnie komunikatu klawiatura i myszka przestają reagować.

Podłącz dysk jako slave pod innego kompa i sprawdź (HDTune czy HDTach) czy dysk nie zawiera bad sektorów. Sprawdź też czy można przesyłać dane między partycjami.

Możesz też odpalić ubuntu z live cd i zobaczyć czy ci w ogóle wykrywa dysk. Ja kiedyś tak miałem i musiałem wymienić dysk (często nie wykrywało albo dysku albo danych)