[MIUI 8] Wiadomości MI - ile kosztuje SMS aktywacyjny?

Jedną z ciekawszych funkcji MIUI 8“Wiadomości MI”: darmowe SMSy/MMSy wysyłane pomiędzy użytkownikami MIUI przez chmurę. Kiedy chcemy włączyć tą funkcję na telefonie z MIUI, otrzymujemy komunikat iż zostanie wysłany międzynarodowy SMS weryfikujący Nasz telefon, a opłata zostanie naliczona przez operatora.

Czy ktoś z Was orientuje się, jaki jest koszt takiego SMSa (Play)?

Chyba 80 groszy albo 1.20zł mnie to kosztowało. Ogólnie zdziwiło mnie to, bo taki SMS był wysłany bez mojej zgody/bez informacji i dopiero w rachunku zobaczylem (soft prawilny - “global” na MI5.

@bachus
też tak miałem, ale był komunikat przy włączaniu opcji, najlepsze jest to, że jak zmieniasz ROM np. na MIUI Polska to znowu trzeba aktywować od nowa. Jeżeli nawet ustawisz tryb bez sieci to wyśle go jak tylko będzie miało łączność GSM.

Nie rozumiem sensu, SMSy są przecież darmowe, w każdej taryfie praktycznie mamy no limit, co nam daje przerzucenie ich na transfer?
W sumie nic poza przerzuceniem ich na transfer przez nieznaną chmurę.
Tyle samo oferują komunikatory sieciowe…

To analogiczna funkcja jak na iPhonach.
Pomiędzy użytkownikami iPhone można wysywać SMSy po sieci Wifi/komórkowej używając systemowej aplikacji do sms’ów.

Też mam no limit, ale to działa bez ograniczeń strefowych i bez względu na operatora sieci GSM. Ważne tylko, aby mieć aktywny numer.
Poza tym często w przypadku SIM pre-paid masz SMS darmowe tylko w obrębie sieci operatora. (np. T-Mobile <=> T-Mobile)

Takie rzeczy to chyba tylko w Play.
Mam prepaid i w ramach no limita sms i mms do wszystkich.

Sprawdziłem, w Mojej taryfie (Rok Ważności Konta w Play) ów SMS kosztował 0.50 groszy - czyli dokładnie tyle ile koszt międzynarodowego SMSa w tej taryfie. Brak tylko osoby z którą mógłbym te darmowe Mi Wiadomości potestować <samotność> …

Proszę o pomoc :frowning: Jak WYŁĄCZYĆ takie smsy Mi? Siostra też ma Xiaomi i nie chcę, żeby wiadomości do niej wysyłane były w taki sposób, tylko normalnie.