Mks-Online - problem


(luki) #1

Witam.

Chciałem zapytać czy ktoś ma jeszcze taki problem jak ja ze skanerem Mks-Online . Otóż jak chcę przeskanować system to najpierw włącza się funkcja uaktualnienia bazy wirusów (i dobrze bo tak mam ustawione)

i wtedy zaczynają się kłopoty w postaci połączenia z serwerem ogłaszane stosownym komunikatem. Wyczytałem że większość błędów można usunąć poprzez zainstalowanie na nowo silnika i bazy wirusów ale i to nie pomogło. Teraz wyswietla mi że mam brak silnika i brak bazy wirusów a połączenie z serwerem ma jakiś błąd. Do tej pory wszystko chodziło jak trzeba tzn co parę dni wlączałem tego Mks i skanował dobrze a od 4 dni już niedziała. Dodam że internet chodzi mi dobrze i inne strony i ściąganie plików przebiega normalnie.

Proszę o jakieś wiadomości...

Pozdrawiam


(Stachan) #2

:roll: Miałem podobne problemy i to często jednak wtedy, gdy były problemy z połączeniem to odpuszczałem i probowałem na następny dzień. Ponadto warto zastosować rozwiązanie rygorystyczne czyli odinstalować kompnenty tego skanera i pobrać na nowo. Wtedy będzie już dobrze.


(JNJN) #3

Jest problem strona cały czas w modernizacji.

Faktycznie od kilku dni strona wyrzuca błędy.

Trzeba przeczekać.


(luki) #4

Aha - tak mówicie . dzięki - a już myślałem że to tylko u mnie jakieś nieokreślone kłopoty...

A czy ktoś mi może jeszcze powiedzieć jak uruchomić tego Mks-a (oczywiście jak jest silnik i jakaś baza wirków) w trybie offline?

Poprostu jak zacząć - gdzie jest start ??


(Stachan) #5

Wg mnie jest to mało użyteczne (ale nie wiem czy mozliwe, gdyż nie próbowałem). Poza tym baza Mks jest uaktualniana codziennie około 14.30 o nowe sygnatury a zatem jeżeli od czasu ostatniego skanu on-line nie surfowałeś po necie to nie ma chyba potrzeby skanów off-line. Natomiast jeśli jesteś w necie to warto za każdym razem (byle nie kilka razy dziennie - to nic nie daje) uaktualnić bazę. A tak na marginesie: czy to jedyne Twoje zabezpieczenie przed wirusami? Bo jeśli tak to warto skorzystać z pobieralni:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=30


(M a x) #6

Dziwne wczoraj instalowałem go i bez problemu pobrał baze danych i wirusów i skanuje ok


(P Baczynski) #7

a ja proponuje wejsc na stronę

http://bezpieczenstwo.onet.pl/

tu działa mks a na stronie http://www.mks.com.pl różnie bywa


(JNJN) #8

Możliwe że zależy to od regionu i posiadanego łącza.

U mnie dalej występuje błąd serwera 12002 i nie chce się aktualizować scaner,a jak się włączy to transfer rzędu 600 Bytes/Sec.


(luki) #9

Witam ponownie:

Nie pytałem o zabezpieczenia bo to mam w porządku - chodzi mi tylko o Mks-a online bo czasem go urzywam jako dodatkowego antywirusa który nawet dość dobrze radzi sobie z trojanami.

Mam dokladnie ten sam błąd co kolega JN.- z Mks-em

Pozdrawiam.