[MKV] Zmiana BitRate AC3 Bez Rozbijania Kontenera

Witam Wszystkich,
Poszukuję jakiegoś oprogramowania, które zbije mi BitRate wybranej ścieżki dźwiękowej (np. z 640 na 448) bez rozbijania kontenera MKV na oddzielne pliki żeby uniknąć późniejszego łączenia (psuje wtedy timing), mam gdzieś programik do konwersji między formatami np. z TrueHD na AC3 i wtedy mogę wybrać interesujący mnie poziom ale nie da się (albo ja nie potrafię) konwertować z AC3 na AC3. Chyba robiłem to w PopCorn MKV AudioConverter ale nie jestem w 100% pewny (dodam “EDIT:” jak sprawdzę bo wczytuję właśnie duży plik)

//Edit: Tak, to był PopCorn MKV AudioConverter a nie Avidemux czy MKV2AC3.

Nie rozumiesz chyba jak działają wszelkie konwertery.
To zbiór encoderów dla różnych formatów. Nikt nie pisze tego od zera.

Każdy jeden tzw. “userfrendly” konwerter będzie mieć w sobie zaszyty mkvmerge i zrobi to co chcesz uniknąć.

Skoro robi ci się out-of-sync, to sprawdź czy oryginalna ścieżka nie ma ustawionego delay w mkvtoolnix. Po wrzuceniu skonwertowanej ustaw jej taki sam delay.

Nie, chodzi o to żeby nie rozbijać kontenera ręcznie. W zrozumieniu funkcjonowania kontenerów filozofii nie ma… zresztą sama nazwa wskazuje jak działają. Z Popcornem nie muszę używać MKVExtract i dodatkowego softu do konwersji, żeby to zrobić, a później Merge’ować. A sam ToolNix jakoś właśnie mi nie pokazuje opóźnienia ścieżek (jeśli jest w sekcji “Kody czasowe i domyślny czas trwania” bo jeśli nie tu to ja po prostu nie znalazłem). Jak na razie wszelkie konwertery robiące to poza kontenerem na wyeksportowanym pliku nie dawały rady, obsługiwały tylko dźwięki 2 kanałowe, i z systemu 5.1 zostawało mi Stereo (które w dodatku po łączeniu było rozlazłe).

Więc nadal szukam jakiegoś narzędzia do zmiany BitRate’u, najlepiej bez konieczności ręcznego rozbijania kontenera, ale jak ktoś zna działający na samych ścieżkach dźwiękowych to też ucieszy mnie taka odpowiedź.

https://handbrake.fr/

Nie mam pojęcia czy to coś pomoże w kwestii mkv, ale spróbuj uruchomić BD Rebuilder z uprawnieniami administratora. Program być może powie ci, że LAV Splitter jest nieskonfigurowany, zaakceptuj prośbę o konfigurację. BD Rebuilder już nie będzie ci potrzebny. Spróbuj ponownie konwersji programem, który dawał ci wcześniej przesunięte audio.

Dziękuję. Odpisze czy pomogło ale muszę to zostawić jeszcze na jakiś czas bo doszła mi inna robota ;/