MKVToolNix GUI - jak "wyciągnąć" napisy z filmu


(Virtus) #1

Mam program MKVToolNix GUI. Wczytałem film, widzę listę napisów w różnych wersjach językowych. Niestety nie wiem jak wyeksportować te napisy do jakiegoś pliku tekstowego.

To samo ze ścieżkami audio.

Bardzo proszę o pomoc.

P.S. Wersja programu 9.2.0 (Photograph)


(Maha) #2

Hej! Twój system to Windows? A film masz w kontenerze .mkv? Jeśli chcesz z filmu tylko usunąć niepotrzebne napisy, to odznacz je w MKVToolNix GUI i kliknij ‘Rozpocznij multipleksowanie’. Działa to też dla innych formatów/kontenerów tylko przepakowuje do .mkv.

Jeśli chcesz napisy (czy ścieżki audio lub wideo) wymuksować/wyeksportować, to użyj programu gMKVExtractGUI: https://www.videohelp.com/software/gMKVExtractGUI lub bezpośrednio https://sourceforge.net/projects/gmkvextractgui/ . Wypakuj pliki z archiwum .7z np. do głównego folderu MKVToolNix GUI, odpal gMKVExtractGUI.exe, podajesz mu ścieżkę do folderu MKVToolNix GUI, przeciągasz film na okno gMKVExtractGUI i kliksz ‘Extract’.
Są jeszcze np. MKVcleaver ( https://www.videohelp.com/software/MKVcleaver ) i MKVExtractGUI-2 ( https://www.videohelp.com/software/MKVExtractGUI-2 ) do tego, ale one chyba nie są kompatybilne z nowymi wersjami MKVToolNix GUI (najnowsza w tej chwili to 11.0.0 “Alive”, więc sobie zaktualizuj)


(Virtus) #3

W linku, który podałeś piszą, że gMKVExtractGUI jest częścią MKVToolNix GUI. Czy więc koniecznie muszę go instalować?
2. Załóżmy, że instaluję gMKVExtractGUI, to skutkiem jakiej operacji będą te archiwa .7z?


(Maha) #4

Eh…
W folderze MKVToolNix GUI jest plik wykonywalny mkvextract.exe, który służy do ekstrakcji/demuksowania ścieżek wideo/audio/napisy/itp, ale w samym interfejsie/oknie/GUI programu MKVToolNix GUI nie ma tej opcji, więc ktoś zrobił dodatkowy programik/nakładkę/GUI (https://pl.wikipedia.org/wiki/Graficzny_interfejs_użytkownika), żebyś nie musiał komend wklepywać w konsoli, jak w jakim DOS-ie, tylko przeciągnął-upuścił-Extract. Nic nie musisz instalować - wrzucasz 3 pliczki z gMKVExtractGUI.v1.9.2.7z do folderu głównego MKVToolNix GUI, odpalasz plik gMKVExtractGUI.exe, podajesz mu ścieżkę do folderu MKVToolNix GUI (przez MKVToolNix directory - Browse), przeciągasz film na okno gMKVExtractGUI i kliksz 'Extract’
W pliku .7z ściągasz gMKVExtractGUI, otwierasz go w programie 7-zip, czy WinRAR-ze. Archiwum .7z to coś w stylu .rar, czy .zip, tylko utworzone w 7-zip-ie.


(Virtus) #5

Serdeczne Dzięki !!


(Maha) #6

:+1:
Tak informacyjnie - wspomniany przeze mnie MKVcleaver dostał aktualizację, więc jest już kompatybilny z najnowszym MKVToolNix GUI.