Młodszy Ratownik WOPR

Witam, ma ktos na tym forum ratownika. ?

Chciałbym zrobić kurs Młodszego Ratownika WOPR tylko niewiem gdzie i jak. :wink: Pływanie to moja pasja, i chciałbym zarobić coś niecoś na wakacje. :wink: Mam 14 lat. Potrzebna jest do tego karta pływacka. ? Gdzie ją wyrobić. ? I czy jak już bedę miał tego MR to co dalej. ? Zatrudni mnie ktoś. ? Opłaca się zdawać. ?

Nie wiem czy ktoś będzie posiadał ratownika wszakże niewolnictwo jest w Polsce zabronione.

Myślę że na te pytania powinieneś znaleźć odpowiedź na basenie miejskim.

Jeszcze jedna sprawa, nigdy przenigdy nie stawiaj po kropce znaku zapytania. Nieważne co widzisz na fotce czy nk. Po prostu nie.

karol5589 , a wysiliłeś się choć na tyle, żeby wpisać słowa:

“młodszy ratownik” w google ??

Przypuszczam że nie …

http://www.google.com/search?client=ope … 8&oe=utf-8

Trzeba mieć ukończone 16 lat, choć jak dla mnie powinno być 18. Jest to na tyle odpowiedzialna praca, że nie powinno się zatrudniać wybacz, że to powiem - dzieci. Sam też musisz wiedzieć czy dasz radę, liczy się tu sprawność fizyczna.

Po za tym w wieku 14 kat nikt cię nie zatrudni. Wszystko od 16. Takie jest polskie prawo.

Od 18 to można robić tego normalnego ratownika już (nie wiem jak się nazywa- ratownik, czy starszy ratownik? o.O). W każdym razie robisz młodszego, potem chyba musisz odrobić 100h w ramach wolontariatu. Jak się z tym wyrobisz to możesz się gdzieś załapać, ale na nic poważnego nie licz, bo i tak będzie to pewnie coś na zasadzie ‘asystent ratownika właściwego’. Po 18stce robisz tego normalnego ratownika i wtedy już możesz już normalnie za ratownika robić.