MM801 Manta Dragon Pad - poszukuję sterowników

(Norkiew) #1

Trafił do mnie ten pad i za żadne skarby nigdzie nie mogę znaleźć właściwych sterowników.Mam Windowsa 7. Urządzenia w ogóle nie wykrywa.

Sterowniki próbowałem pobierać z:

http://www.manta.home.pl/poland/sterowniki.html

i wielu innych.

Dużo osób mówiło o manta.tv, ta strona w ogóle mi nie działa. Prosiłbym o pomoc.

(rgabrysiak) #2

Przeniesiono z działu Problemy z oprogramowaniem.

(Dimatheus) #3

Hej,

Wygląda to na uszkodzone urządzenie. Mam dokładnie ten sam model i na Windows 7 poprawnie działa na sterownikach pobieranych przez system. Nawet podłączyłem go przed momentem do innego komputera z siódemką - nie było problemów. System zidentyfikował urządzenie, pobrał sterownik i działa poprawnie.

Swoją drogą po podłączeniu do portu USB i wciśnięciu przycisku mode , zapala się on na niebiesko?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Norkiew) #4

Możliwe że to kwestia kurzu. Pad leżał z rok na półce, jak go zdjąłem musiałem go przeczyścić z zewnątrz. Z kabla trochę schodzi izolacja ale wszystko się łączy. Raz mi go system złapał jako pad, po chwili zniknął. Nieraz w ogóle go nie łapie. Czasami wyświetla się że nie rozpoznano urządzenia a pad się świeci. Pobawię się może też ze sterownikami płyty głównej. Ogólnie komputer nowy więc może nie być wszystko zainstalowane.

(Dimatheus) #5

Hej,

Bardziej bym sprawdził, czy na kablu nie ma gdzieś przebicia bądź uszkodzenia jednej z żył przewodu. Takie uszkodzenie objawia się właśnie tak jak piszesz: pad nie jest czasami widoczny, a czasami w systemie otrzymujemy komunikat o nierozpoznanym urządzeniu USB.

Oczywiście warto je zainstalować, choć nie liczyłbym na rozwiązanie problemu po aktualizacji bądź instalacji sterowników do płyty głównej. Jeszcze jedno - podłączasz pada pod porty USB 2.0 czy 3.0?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Norkiew) #6

Problem rozwiązany. Rozkręciłem pada, jeden kabel jest przerwany, wystarczy lutownica punktowa i będzie wszystko śmigać, dzięki za pomoc ; )