Mniej FPS na wydajniejszej maszynie?

Witam, oto specyfikacja starego PC:

Radeon 6450

300W zasilacz.

2GB RAM

Intel Pentium III Xeon 2x2.6Ghz

(szczegóły w moim podpisie)

Przykładowy Dirt to 35-40FPS

Nowy:

9500GT

400W zasilacz

Intel Pentium III Xeon 2x2.6GHz.

4GB RAM

Przykładowy Dirt to 28FPS

I na tym nowym mam spadek FPSów w każdej aplikacji 3D, na początku miałem w nim 2x2,2 procek ale myślałem że jest uszkodzony i włożyłem tego 2.6.

Nadal to samo.

Uszkodzona płyta główna? Nazwa płyty to Gigabyte GA-G13M-S2L

Spójrz na ranking kart graficznych a będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie: http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

Gdybyś miał chociaż 9600GT jakoś by to tam chodziło lecz cud malina by to nie było, 9500GT jest to słaba karta z DDR3 oraz ze 128bitową szyną.

9500 gt nie nadaje się do gier;]

ja posiadam 9800 gt to jeszcze jakoś idzie grać;]

Cześć,

swoją drogą - jakie zasilacze? Marka :wink:

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Widzę, że ludzie mają tutaj kosmiczne problemy z czytaniem ze zrozumieniem, jestem tym przerażony. Autor zastanawia się dlaczego teoretycznie lepszy zestaw wypada gorzej w grach, a tu w odpowiedzi jazda na zasilacze i pisanie o tym jaka to 9500GT beznadziejna, jakby ktoś tego nie wiedział.

Przy tych dwóch kartach, ciężko jest wybrać model zdecydowanie lepszy. Patrząc na specyfikacje, testy i porównania:

Za 9500 przemawia

  • Dwukrotnie szersza szyna

  • Dwukrotnie więcej jednostek renderujących

Za 6450

  • Taktowanie rdzenia

  • Taktowanie pamięci

  • Proces technologiczny

Ja skłaniałbym się ku temu, że to jednak 6450 jest kartą mocniejszą, chociaż i tak sugerowałbym opchnięcie obu kart i kupno np. 5570 za 120zł

Lewanxd, zasilacze na pewno mają duże znaczenie, gdy GF ma pobór 50W, a Radeon 16W =D> Tutaj nawet 300W zasilacz z czarnej listy wygeneruje moc odpowiednią, aby komputer działał.

Dodane 19.06.2013 (Śr) 2:58

Tak mi teraz przyszło do głowy, czy w międzyczasie nie zmieniałeś oprogramowania w komputerze?

Co ty chłopie gadasz?

Obie karty posiadają taką samą 128 bitową szynę.

Jedynie zgodzę się z tobą że 6450 będzie wydajniejsza, mniejszy proces technologiczny = więcej tranzystorów. Po za tym ta karta już obsługuje

DirectX 11

Shader Model 5.0

OpenGL 4.1

6450 na 128 bitowej szynie? Jasne, są takie wersje, ale zdecydowana większość to 64-bitowe badziewia, nawet w różnego rodzaju benchmarkach prawie zawsze pojawia się wersja 64-bit. Także, “chłopie”, upewnij się, zanim cokolwiek napiszesz

Tak tylko są też te karty 64 bitowe lecz z pamięciami DDR5, a Autor nie podkreślił jaką wersję karty posiada zarówno 6450 może być w różnych wariantach 64-128 bit DDR3-5, tak samo jest w przypadku 9500gt są wersję z pamięciami DDR3 jak i DDR2

6450 to była karta z DDR5, więc ta wydajniejszą ^^

Po prostu trochę nie byłem w temacie i poleciałem na 9500GT myśląc że ma jakieś 40GB/s najmniej.

Porównując 6450 z 9500GT, jednak oczywiście że Radek jest wydajniejszy :stuck_out_tongue: