Mniej ram po formacie

Witam, mam problem ponieważ po formacie laptopa zamiast 2gb RAM jest 1,6GB nie wiem dlaczego tak się stało, chciałbym was prosić o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu.

jaki system - laptop ? 8gb-ram-zainstalowano-dostepne-3gb-win7-64bit-t499013.html#p3138667

lub karta graficzna rezerwuje sobie ram i w tym przypadku tak ma być !

tak że podaj te nazwy

System jak łatwo się domyśleć VISTA, laptop ACER ASPIRE 5520, spróbowałem to co podałeś wyżej, lecz jak nie da rady więcej niż 1,6 :frowning:

A ja polecę przetestować RAM memtestem (lub chociażby testem pamięci dostępnym w Viście).

ATI Radeon X1250 zintegrowany układ graficzny 3D z maksymalnie 896 MB HyperMemory (256 MB dedykowanej pamięci, do 640 MB współdzielonej pamięci systemowej), obsługa Microsoft DirectX 9

Pamięć współdzielona polega na tym (w skrócie), że jak grafika potrzebuje pamięci to czerpie ją z pamięci ram .

Nie mam grafiki ATI, posiadam nvidia 7000m

OK model :slight_smile: nVidia GeForce 7000M - część ramu zabiera ta zintegrowana grafika

Rozumiem, tylko dlaczego dopiero teraz sie to zrobiło? Mam tego laptopa chyba z 4 lata nie raz już go formatowałem i nigdy tak się nie działo.

być może wcześniej w biosie wyłączyłeś lub ktoś to zrobił - przydzielanie pamięci karcie

(karta ma też trochę swojej pamięci)

lub teraz zostało włączone ?

No ja niestety miałam podobny problem kilka miesięcy temu. Do dziś nie wiem, co z tym znikającym Ramem