Mniejsza ilość FPS'ów i nowy zasilacz

Witam! W ostatnim tygodniu kupiłem nowy zasilacz (500W) (z powodu usterki starego zasilacza 450W) i od czasu zainstalowania go w komputerze, gry chodzą mniej płynnie oraz zauważalny jest duży spadek FPS’ów. Przeskanowałem komputer programem Malwarebytes Anti-Malware, wykryło kilka wirusów, które usunąłem ale nic nie pomogło, oczyściłem komputer także programem CCleaner, nadal bez zmian. Np: w grze League of Legends wcześniej miałem 60 fpsów na wysokiej grafice, teraz nawet na medium mam od 30 do 40 fpsów.

Taki spadek jest również zauważalny w innych grach. Nie wiem czym jest to spowodowane, nasunęła mi się myśl przeinstalowania systemu ale nie jestem pewien czy to coś da. Zaaktualizowałem również sterowniki do karty graficznej, nadal bez zmian.

Specyfikacje komputera:

karta graficzna: nVidia GeForce 8600 GT

procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Procesor 4800+ 2.5 GHz

pamięć RAM: 2GB

system: Windows 7 32-bit

Wiem, że komputer nie jest najnowszy i najlepszy, ale wcześniej takich problemów w ogóle nie było. Proszę o pomoc :slight_smile:

Jaki kupiłeś dokładnie model zasilacza,podaj jego markę i moc.

Sprawdź temperatury programem HWiNFO32 4.24 w stresie i wtedy kiedy nic nie robisz.

Podaj je na forum :slight_smile:

zasilacz marki Chieftec, moc 230V, on jest 500W

Zasilacz w porządku,czyściłeś ostatnio komputer w środku, ponieważ mogą być wysokie temperatury karty graficznej i procesora?

Sprawdź temperatury tak jak pisałem wyżej.

Nie ogarniam tego za bardzo także daje screena :slight_smile:

http://scr.hu/118w/1yc1y

Zauważyłem też że przy odpaleniu chociażby przeglądarki internetowej procesor z 1% wzrasta aż do 80%! Może problemem jest to, że pasta termoprzewodząca po prostu “skończyła się” i trzeba by było iść do sklepu i założyć nową?