Mniejsza praktyczna szybkość internetu niż pokazywana w speed testach

(Dawidgawor78) #1

Od kiedy pamiętam gdy ściągałem pliki, gry itp. miałem szybkość 700-800 kb/s ale na speed testach pokazuje mi 6 mb/s pobierania i 1mb/s wysyłania. Nie mam zielonego pojęcia cz wszystkie speed testy źle pokazują cz wszystkie programy zbyd wolno pobierają. Możliwe że ja to po prostu źle czytam. Mam nadzieje na pomoc.

(Radek68) #2

“Sprawdzone porady” to zły dział do takich pytań (czytać opisy!). Przeniosłem do właściwego.

Po drugie nie podajesz właściwych prędkości, bo podajesz błędnie jednostki. Podpowiem: b - bit, B - bajt, m - mili, M - mega.

(Dawidgawor78) #3

Przepraszam mój błąd myślałem że dodaje do innej kategori i dziękuje za poprawe. Da się przenieść post, bo w ustawieniach nie zauważyłem takiej obcji?

(witek-pl) #4

Podziel sobie 6000 i 1000 przez 8… i masz wynik.

(pocolog) #5

Problem najprawdopodobniej polega na nierozróżnianiu podstawowych jednostek - poczytaj najpierw o tym.

Drugą sprawą jest to, że maksymalna przepustowość łącza nie musi się pokrywać z maksymalną prędkością z jaką serwer może udostępnić Ci plik. Sprawdź prędkość pobierając z sieci torrent plik, który wysiewa dużo ludzi, np jakiś duży obraz popularnej dystrybucji Linuksa.

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisał witek.

(Dawidgawor78) #7

Dzięki za pomoc

(Radek68) #8

Innymi słowy - z prędkościami wszystko jest w porządku.

Chodzi tylko o poprawne zrozumienie (i zapisanie) czym jest bit, bajt i ile to jest kilo, a ile mega.

Nie, dlatego ja to zrobiłem. :slight_smile: