Mniejsze zuzycie pradu


(Badzik Mistrz) #1

witam. mam pytanie: co zrobic zeby komp nie zżerał duzo prądu (chodzi mi tu o NOC), podczas gdy w ogole nie korzystam z niego, ale uruchomione sa programy, ktore po prostu sa wlaczone i wykonuja swoje "operacje" :slight_smile: (chodzi mi tu o emule).

nie wiem czy to cos daje, ale wylaczam monitor :slight_smile:

jest jakis sposob na to ?


(Supers) #2

Wyłączony monitor i to wszystko, innego sposobu nie znam.

:smiley:


(Maney691) #3

S2kctl- odcina on nie używane częsci procka, obniża temp. procka a wraz z tym pobiera mniej prądu czyli procek jest bardziej żywotny :smiley:


(McDracullo) #4

C'n'Q w procka AMD robi to samo co opisał mymaney. Zmniejsza mnożnik na taki jaki jest potrzebny w danym momencie. JEśli nie ma zapotrzebowania ustawia minimum, jeśli potrzebne są wieksze zasoby daje więcej. W prockach Intela jest tak samo. tylko technologia sie inaczej nazywa.

Aby użyc programu opisanego przez mymaney należy mieć procka obsługującego jedną z technologi.

Możesz rózniweż spowalaniać grafike... etc.Wyłącz monitor, głośniki. Jeśli posiadasz doatkowe wiatraki (oprócz tych na GPU, CPU i zasilacza ównież możńa je wyłaczyć).


(Badzik Mistrz) #5

gdy chce uruchomic program "S2kctl" to wyskakuje mi błąd: "CPUInfo initialization Error!" - oznacza to ze ten soft nie jest przeznaczony na moj procek ? jesli tak, to czy znacie sofcik dzialajacy na takiej samej zasadzie jak ten podany przez mymaney?

aj....sorki...zapomnialem napisac jak mam procek :smiley: --- Celeron 2.5GHz (sorki za GB :slight_smile: -pospiech i roztargnienie...:D)


(McDracullo) #6

Procesor podaje sie w GHz a nie w GB. Twój procek nie ma możliwości oszczedzania enrgii.


(Maesky) #7

S2K Bus Divisors 8/8 ? taki mi pokazuje program, co to znaczy ?