Mniejszy laptop do 2700 zł

Cześć,

 

chcę kupić komputer i mam takie wymagania:

  • ma być trochę mniejszy niż te standardowe 15-15,6 cali – preferuję 13,3-14 cali ;

  • ma mieć dysk SSD (absolutnie nie musi mieć dużej pojemności, 128GB już jest zupełnie w porządku, chyba że Windows potrzebuje dużo – nie wiem, bo od 5 lat nie korzystam, a ostatni, jaki miałem, to był XP);

  • ma być linux-friendly ;

  • ma ważyć 2kg lub mniej ;

  • mile widziana błyszcząca matryca;

  • ma być od dobrego producenta, znanego z dobrego traktowania klienta w razie reklamacji (wobec tego nie ma mowy, bym choć spojrzał na Lenovo);

  • ma posłużyć mi długo, powiedzmy, że z 5 lat.

 

Może nie mieć Windowsa, ale jeśli już kupię z Windowsem, to zamierzam ten system sobie zatrzymać, ale nie korzystać, chyba że wyniknie sytuacja, że będzie mi przydatne jakieś oprogramowanie niedostępne pod Linuksem (jeszcze tak nie było).

 

Laptop będzie używany do hasania po internecie i programowania (pod kątem ekonometrii, czyli z obracaniem dużymi zbiorami danych).

 

Jeżeli możecie polecić jakiś sklep, gdzie sprzedają jakieś zaufane laptopy refurbished z gwarancją dwuletnią, to nawet fajnie, bo budżet mam niewielki – 2700zł.

 

Podoba mi się ten laptop:

http://allegro.pl/toshiba-e45-b4200-i5-4210u-6gb-750gb-fhd-win8-1-i6273434787.html?reco_id=478f0668-3a32-11e6-a1f6-56847afe9799&ars_rule_id=201

Zgodzili się sprzedać mi go w tej samej cenie, ale z dyskiem zmienionym na 240GB SSD.

Jednak niepokoi mnie to, że ma gwarancję sprzedawcy, a nie producenta. Myślicie, że można temu ufać? Jeśli nie za bardzo, to bardzo bym prosił o jakąś poradę co do wyboru laptopa.

 

EDIT: Dobra, przeczytałem negatywy i tego nie kupię. Zupełnie nie wiem co warto, widzę, że ciągle tylko próbują zrobić klienta w ciula.

Ok, dotarło do mnie, że nie istnieje przyzwoity laptop w tej cenie, nawet do 3000zł. Jedno badziewie już mam, więc starczy :wink: Co ciekawe, gdyby nie dodatkowe obciążenia, to można by sobie fajne sprzęty sprowadzać tanio ze Stanów :confused: