Mnóstwo różnych BSOD-ów

Witam! Mam problem z komputerem z zainstalowanym XP, wpierw sypał BSODami typu “crql_not_less_or_equal” , “ntfs_file_system” , “page_fault_in_nonpaged_area”. Oczyściłem kompa fizycznie z kurzu, zrobiłem chkdsk z konsoli naprawy XP i dalej to samo, doszły błędy STOP: 0x00000001 i STOP: 0x000000BA. Wymieniłem dysk twardy na drugi (pierwszy SATA drugi na IDE), instaluje nowego XP, przechodzi do pierwszego resetu i wywala BSOD z kodem 0x00000001 i plikiem atapi.sys… zauważyłem na płycie spuchnięte 4 duże kondensatory przy sekcji zasilania, w tym 2 pęknięte… może to być przyczyną tych problemów? płyta to ASUS M2N-X, sprawdzałem już na pojedynczych RAM-ach (mam 2x1GB), zasilacz MODECOM Feel II, napięcia sprawdzałem miernikiem, są w normie, co może być? soft czy mobo?

Pęknięte kondensatory - sam sobie odpowiedziałeś.

jest sens je wymieniać?

Płyta stara,moim zdaniem nie warto.

Cena kondensatora to góra kilka złotych, jeśli che ci się bawić samemu to wymień je na nowe i powinno być ok.

Jest ok :slight_smile: kondensatory wymienione i śmiga :slight_smile: w sumie to temat powinien trafić da HARDWARE :slight_smile: