Mnóstwo rzeczy zniknęło mi w XP HE


(NforX) #1

Zacznijmy od tego, że: na pulpicie nie mam kosza, w menu start wszystko poznikało itp dużo by wymieniać. Chciałem przywrócić system z punktu przywracania, ale się nie da. Podczas próby wykonania tej operacji wyskakuje okienko z napisem "Przywracanie systemu nie może chronić tego komputera. Uruchom ponownie komputer, a następnie ponownie uruchom Przywracanie systemu." Co zrobić?


(Bogdan_G) #2

Polecam skanowanie RogueKillerem http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller ... 39028.html U wykonanie usuwania, oraz zastosowanie opcji naprawa skrótów. Użycie rogue powoduje naprawę ścieżek i przywrócenie systemowych ikon. Program się nie instaluje, pobierasz na pulpit i uruchamiasz. Potem robisz restart i masz na pulpicie logi ze skanowania, usuwania i z naprawy skrótów. Ponadto usuniesz nieproszony proces itp.

-- Dodane 07.04.2013 (N) 18:08 --

Gdy się zmieni coś ze sposobem uruchamiania systemu, to przywracanie systemu się nie wykona normalnie. W takiej sytuacji trzeba sobie radzić. Mam stronki w tym celu w folderze w dokumentach i na Twój kłopot właśnie wydobywam: http://traxter-online.net/windows/napra ... u-windows/ O ile będzie komputer śmigał prawidłowo, to niczego nie zmieniaj, bo następne punkty przywracania po zmianie ustawień rozruchowych, będą działały, aż znowu nie zmienisz coś z rozruchem.


(adamok) #3

start - uruchom - gpedit - konfiguracja użytkownika - szablony administracyjne - pulpit - i masz tam takie ustawienie usuń ikonę Kosz z pulpitu i zobacz na stan, jak jest włączone to przestaw na nie skonfigurowany. Po prostu to wygląda na jakiegoś wirusa albo ktoś ci psikusa zrobił.


(NforX) #4

Ok jurto sprawdze wasze sposoby (bo z tel pisze) :). Co do odpowiedzi tej 2-giej to w XP HE nie da sie w uruchom wpisac gpedit a co do psikusa raczej nie :slight_smile: bo tylko kosz z pulpitu sie usuną. Raczej to wirus bo mialem avasta ale tylko na 30 dni. Sory za ortografię bo piszę z telefonu xD.


(adamok) #5

PPM na pulpicie nowy skrót wpisz gpedit.msc i utworz.