Mobilna karta sieciowa wzmacnia sygnał w laptpie?

Witam. Mam laptopa dell latitude E6420 i w moim pokoju odbieram sieć publiczną, ale ledwo co. Czasem jedynie uda mi się połączyć na 5minut, a czasem nie widzę jej dniami, dopiero gdy laptopa położę na parapecie, dopiero w tedy odbieram sieć. I mam pytanie, czy możliwe jest używanie zewnętrznej anteny takie jak ta:


do odbierania sygnału? Chodzi mi o to że mam wbudowaną antenę, i czy nie będzie jakichś problemów przy używaniu dwóch anten w jednym momencie? (wbudowanej i na usb) czy jest możliwe używanie anteny usb jesli mam już wbudowaną? Czy odbiór takiej zewnętrznej anteny będzie widocznie lepszy czy będzie to prawie niezwaużalne?

To jest zewnętrzna karta sieciowa z anteną (nie sama antena).
Jeśli ją podłączysz, to twoja karta sieciowa i tak nie uzyska dostępu do tej anteny.
Będziesz mógł oczywiście korzystać z tej dołączanej karty zewnętrznej i jej anteny, po jej skonfigurowaniu w systemie i przełączeniu się na nią.
Czy da lepszy odbiór?
Zawsze możesz spróbować za tę cenę.
Da ci to natomiast możliwość przedłużenia jej kablem USB na przykład tak, aby położyć ją na parapecie gdzie masz zasięg (oczywiście nie za długim, bo będzie wówczas tłumienie sygnału).
Można też będzie podłączyć mocniejszą zewnętrzna antenę (po odkręceniu tej z zestawu, jeśli będzie za słaba) i nawet przy pomocy przedłużacza kabla antenowego, umieścić ją za oknem.
Nie ma natomiast prostego sposobu, aby podłączyć samą zewnętrzną antenę do karty w laptopie (oczywiście bez odkręcania laptopa).
Tak więc z pewnością poprawi ci się sygnał w jakiejś konfiguracji.

Ale jak już podłączę i skonfiguruję to będzie działać i będzie można z niej normalnie korzystać? Jak wygląda ta konfiguracja? Czy wystarczy wejść w “połączenia internetowe” i wyłaczyć aktualnie używaną wbudowaną kartę sieciową? Czy konfiguracja ta jest znacznie bardziej skomplikowana?

Jest bardzo prosta.
Wszystko powinno się zainstalować automatycznie.
Potem wystarczy używać ją tak, jak tą wbudowanej w laptopie.
W ustawieniach sieciowych będziesz miał wybór z której korzystać.
Możesz też wyłączyć wewnętrzną całkowicie w menedżerze urządzeń.

1 polubienie