Mobilne GG za granicą


(Meteo17) #1

Witam chciałbym się dowiedzieć czegoś odnośnie Mobilneg GG. Jade do niemiec chciałbym mieć kontak z rodziną.

Jaki kupić zestaw startowy z jakieś sieci by mieć dostęp do Mobilnego GG za granica bardzo tanio czy lepiej kupić tam zestaw startowy O2 ale potem jak skonfigurować no prosze wyjaśnić co i jak by mieć Gadu Gadu za granicą z tanim kosztem za transfer.


(Misiek1987) #2

Można używać Mobilne GG w telefonie za granicą tylko problem może się pojawić przy przedłużaniu konta MGG najlepiej wykupić usługę 90dni dostępu za 10,98zł. Można tez poprosić kogoś w Polsce o wysłanie takiego smsa przedłużającego dostęp do MGG z twoim numerem GG i wtedy też konto zostanie przedłużone. Co do wyboru startera zagranicznego to podobno to O2 jest najlepsze i najtańsze.

http://mobilne.gadu-gadu.pl/ile-to-kosztuje


(Meteo17) #3

Czyli tak np mam plusa kupuje sobie za 10zl usluge mobilne gg przekladam karte na O2 i nadal aktywne mam tak i place tylko za transmisje ??

Wyjaśni mi to ktoś czy dobrze rozumiem płące 30euro około i mam internet przez miesiac ale czy to jest jakas umowa czy jak?? Jade za granice i potrzebuje internetu szukam r~óznych tanich opcji.


(Misiek1987) #4

Tak, wysyłasz smsa i masz aktywne Mobilne GG z tym że pierwszy tydzień MGG jest bezpłatne czyli nie wysyłasz smsa a płacisz tylko za transmisje. Po tygodniu pojawi ci się w Mobilnym GG komunikat ze nie masz opłacone konto itd. I jak przełożysz kartę to będzie działać, bo będzie opłacone MGG a jaki operator to już nie ważne 8)

Ten link co dałeś to jest chyba do laptopów ten net a nie dla komórek więc to jest raczej na abonament.


(Meteo17) #5

Acha dzienki aa widziłęm nawet inne alternatywy i za nie nie płace jak za mobilne GG np http://www.inspiro.pl/ tez tam jest gg i płaci się tylko za transfer wiec jak włoże karte z O2 to jakie mam ustawić ustawienia np internetu itp i jakie stawki są w O2 za transwer itp.


(Misiek1987) #6

Ustawienia powinny być na stronie O2

Tutaj masz cennik usług Pre-paid O2

http://www.o2online.de/nw/assets/blobs/ ... sliste.pdf

Z tego wynika że surfowanie po internecie w komórce płaci się 0,09 euro/min ale widzę w cenniku że chyba są i pakiety :slight_smile:


(Killy Lily) #7

Dołączam się do tematu. Jadę do Niemiec na całe wakacje, w czerwcu zmieniam telefon na LG KC550. Czy ktoś napisze mi jasno, krok po kroku co muszę zrobić żeby móc użytkować z mobilnego gg za granicą za niską cenę. I ile mnie to wyniesie? Proszę o odpowiedź, bo jestem w tym zielona ;/


(Capletonmix) #8

To wydaje się być ciekawą opcją... a teraz się zastanawiam co zaoferuje nowa telefonia gg :slight_smile:


(Meteo17) #9

No mam 36i6 kupiłem pakiet 25mb plus GG pobralem no i niby mam ustawione gprs internet ale gg sie nie chce polaczyć, no a dajmy na to uda się pojade do niemiec to co wtedy kupuje tam karte niemiecką czy na tej ciagle jestem i nie bedzie wiecej kasy za transfer pobierać??


(Rykendo) #10

Byłem w czasie ferii w Niemczech, Belgi i Francji podczas podróży do Paryża. Z GG nie miałem najmniejszych problemów. Lecz nie miałem wykupionego pakietu i z moich 20 zł na koncie po powrocie nie zostało mi nic. Jednak często się łączyłem i zauważyłem, że z każdym połączeniem znika mi złotówka. Nie wiem jak to jest z pakietem lub siecią oferującą GG np. HeyahGG czy EraGG... PS: W wakacje wybieram się ponownie. Wtedy mogę podzielić się z wami przeżyciami odnośnie tej sytuacji. :stuck_out_tongue:


(Killy Lily) #11

A podobno żeby działało gg w sieci plus to musi łapać zasięg plus. A za granicą przecież tego zasięgu nie załpie. No to jak to jest?


(Meteo17) #12

Ja nie moge teraz skonfigurowac by miec te gg ma ktos moze plik ggplus instalke by pobrać bo mozwe moja jest zla daje int gprs i nie działa.


(Paula727272) #13

Witam.

Niedługo jadę na tydzień do Niemiec i chcę wykupić gg plus.

Zastanawiam się czy jeśli wykupię w Polsce starter to czy będzie działąć mi za granicą i czy będę tam dodatkowo płacić.

Proszę o pomoc..