Mobilny internet - jak najtaniej i bez limitów

Witam

Potrzebuję jak najtańszego internetu mobilnego, może być i na abonament.

Oczywiście lepiej żeby było jak najtaniej, tak 50zł na miesiąc to rozsądna granica ale może być i nieco więcej.

Obecnie korzystam z iPlusa i karty SimData ale to za transfer za dużo wychodzi…

Jeszcze chcialbym sie dowiedziec od użytkowników różnego rodzaju mobilnego internetu jak to jest z limitami transferu po ktorych operator nie musi zapewniac wysokiej szybkosci przesyłu danych… CO się pod tym kryje? Czy po przekroczeniu danego limitu transfer spada mi automatycznie zawsze do poziomu EDGE lub co gorsza GPRS?

U operatorów takich informacji rzecz jasna nie uzyskam bo każdy będzie zachwalał swoje i będą zachwalać swój produkt itp itd.

Z góry dzięki za wszelkie opinie i wypowiedzi znawców siedzących w temacie

Z tego co wiem obecnie internetu bez limitów pobierania nie ma?

Po przekroczeniu limitu pobierania prędkość spada poniżej prędkości GPRS! !!

??? no fakt chyba bez limitow to faktycznie nie ma, ale tak minimum 1-2GB chcialbym miec.

jak to moze spasc ponizej GPRS??? przeciez to juz sie nie da korzystac wtedy z neta.

GPRS to jak dawny modem czyli 56kb/s co daje cale 7kB/s …

czesiek144 - wiesz o tym od kogos czy sam sie przekonales ze predkosc spada az tak drastycznie?

W Iplusie mój kuzyn ma 2 GB transferu miesięcznie…

Wiem,

bo kuzyn raz się nie wyrobił w transferze i spadła do do 32 kb/s (wolniej niż analogowe połączenie z modemem !!

Potwierdzam, nie ma bez limitów.

Oj, spada spada, musi inaczej by nie odstaszali limitami jakby jeszcze ktoś pociągnął 500mb więcej.

Neo jak śmigało z limitami ? podliczało po rozłączeniu, więc można było ściągać do np. 100mb limitu, rozłączyć się , podliczy przed limitem i połączyć za chwile i wtedy drzeć te 24h i wtedy byś uciekł do 24h(regulaminowa nowa dzierżawa adresu IP i podliczanie transferu) to by przez te 24h darł normalnie mimo że limit przekroczył ale nie podliczyło.

A jak to się dokładnie dzieje w mobilnym internecie to nie wiem, ale pewnie podobnie jak to było kiedyś na neostradzie i pewnie z DHCP przypisuje.

Pozatym to żadne tam wyjście tylko troche ściągnięcie(dla ssaczy) omijając limit np. pod koniec miesiąca.

A spada do podobno 30kilobajtów w obydwie strony, tak to podobno było w neostradzie ale mobilny pewnie zdarł pomysł i tak samo jest.

Najtaniej to ma PLAY ale 30%(własne nadajniki, a na roamingu Plusa nie działa ich pakiet) pokrycia Polski a takto to chyba musisz patrzeć na najnowsze porównanie mobilnych internetów, powinno być tego teraz coraz więcej bo często teraz ma się laptopy i kto korzysta mało a chce mieć wszędzie to bierze taki bo ma zawsze i wszędzie(prawie) a limit i tak ma daleko bo nie wykorzysta.

no to już wiem że nie ma bez limitów:

to teraz pytanie: co w cenie do 50zł miesięcznie może być więcej nieco ale napewno nie powyżej 100zł.

z limitem przydałoby się jednak te ze 2GB chociaz no i z jak najmniejszym spadkiem szybkości po przekroczeniu limitu.

czyli reasumując - jaki najlepszy internet mobilny jest obecnie

EDIT: no wlasnie o to chodzi ze mam laptopa z wbudowanym modemem HSDPA, czyli wkladam karte SIM i po problemie.

A ze akurat przez jakis czas nie mam dostepu do normalnego neta to musze korzystac z mobilnego i dlatego szukam czegos ze stala opłatą bo na SimData to karta za 30zł nieraz w ok tydzien idzie.