Mobilny internet (Modem+SIM Play)

Mam internet radiowy- router (wioska).Korzystam w domu z internetu na laptopie.Czasami na telefonie po wi-fi (router).Niestety zdarzają się przerwy w połączeniach internetowych,czasami przerwy w dostawie energii. Próbuję się jakoś zaasekurować i mam taki plan:
-kupić modem (USB) SIM
-kupić starter internet Play (ma dobry zasięg) np. na Allegro.Na razie taki np. z ważnością na 7 dni na początek.
I tutaj moje pytania:
1.Kartę muszę zarejestrować osobiście w punkcie obsługi Play? Czy można na na stronie play24.pl?
2.Kiedy ważność karty się skończy po 7 dniach kupić następną i znowu rejestrować j.w.? I tak za każdym razem?Byłoby to diabelnie uciążliwe.Kartę internet używałbym jak sądzę sporadycznie (awarie j.w.)
3.Od kiedy liczy się ważność startera:w dniu rejestracji czy po pierwszym uruchomieniu?
4.Jestem zarejestrowany na stronie play24.pl .Mam dwa numery na kartę,używam na dwóch telefonach.Oczywiście doładowania on-line.Czy na tej stronie można zarejestrować zakupiony starter czy jest jeszcze inna opcja?
Dodam,że nie chciałbym korzystać z internetu na moich dwóch telefonach (dodatkowe koszty).Z reguły korzystam z dostępnych sieci wi-fi.
Proszę o poradę.

1 polubienie

Jak zarejestrować kolejny numer w Play?

Przez internet

Wypełnij formularz rejestracyjny.

Otwórz formularz

SMS-em

Wyślij darmowy SMS pod numer 676.

W treści wpisz:

  • ZAREJESTRUJ
  • numer telefonu, który chcesz zarejestrować
  • kod PUK

Przykład: ZAREJESTRUJ 790123456 12345678

1 polubienie

Można spróbować przełożyć modem z routera do laptopa, może jest na tym samym złaczu wewnętrznym. Jeśli korzystasz z niego tylko na tym laptopie.

Jeżeli nie zamierzasz korzystać jakoś systematycznie, to w play masz coś takiego jak internet elastyczny, placisz jak uzywasz, 10zl za 10gb, jak nie wlaczysz w danym miesiącu nie placisz w ogóle, umowa na czas nieokreślony. Sam to mam i leży sobie w pogotowiu router i czeka :wink: Co jeszcze Ci mogę polecić to masz dobrą ofertę w Plush, chyba najwięcej i najtaniej i umowa też na czas nieokreślony, u mnie z zasięgiem play bywa różnie a plus mam zawsze, więc może zmienię.

Bardzo dziękuję za ą odpowiedź.Ta karta to na wypadek awarii a więc może leżeć długo nieużywana.U mnie Play jest na maszcie Orange.