Mobilny internet na wynos ;)

Cześć :wink:

Jako, że zbliżają się wakacje i człowiek staje się co raz bardziej mobilny i poszukuje dostępu do internetu na urlop mam do was pytanie… Jaki internet polecacie?

Niby pokrycie w Polsce zasięgiem jest dość duże… ( tak jasne…). Nie śledzę na na bieżąco czy powstają nowe maszty operatorów…

Poszukuje jakieś oferty pre-paid… nie lubię się wiązać z operatorem na jakieś umowy i być kontrolowanym i nękany sms “Płać kase!”

Chyba najlepszą ofertę ma Play… ale ma ona sporo haczyków… za 4mb trzeba dopłacić 10 zł… za ściąganie bez limitu w nocy trzeba dopłacić kolejne 10 zł… Więc to mi się nie podoba…

Coś obiło mi się o uszy i Aero2… niby za darmo… ale na bank musi mieć jakieś haczyki…

Za jakim internetem mobilnym jesteście jak musicie z niego korzystać?

Poleciłbym właśnie taką kombinacje Aero2 + jakiś prepaid. Jeżeli nie przemawia do Ciebie play może oferta Orange przypasuje? Zresztą aktualnie oferty prepaid są mało opłacalne jak zwykle. Limit schodzi bardzo szybko. Dochodzi do tego szybka upłynność ważności konta i konieczność używania kart powyżej 30zł bo mniejsze po prostu się nie opłacają.

W aero2 nie ma limitów na dane, ale prędkość wynosi 512 kb/s, poza tym co 60 minut się resetuje. Jeżeli nie mieszkasz w Warszawie to na kartę od nich możesz czekać do półtora miesiąca, a jeżeli mieszkasz w Warszawie lub możesz dojechać to załatwisz to od ręki. I oczywiście musisz być w zasięgu aero2, a jest on mniejszy niż jakiejkolwiek innej sieci.

To nie są haczyki tylko dodatkowe opcje.

Internet standardowo ma prędkość 1 Mb/s a po opłaceniu 10 zł prędkość wzrasta do ok. 4Mb/s przez okres miesiąca.

Standardowo musisz płacić za każdorazowe ściąganie danych bez względu na porę dnia.

Jeżeli w godzinach 00 - 09 chcesz ściągać bez limitu to trzeba opłacić 10 zł za miesiąc.

Tak więc jak widzisz to nie są haczyki tylko dodatkowe opcje i nie musisz ich stosować.

Ja stosuję i płacę 125 zł za 120 dni.Otrzymuję dodatkowy bonus 11,5 GB.

Wychodzi mi 31,25 zł miesięcznie za ok. 3,2 GB danych (w godz. 9-24) plus darmowe ściąganie w godzinach 0-9.

Musisz sprawdzić czy w Twojej lokalizacji działa sieć PLAY.Karta SIM Play Online na Kartę działa tylko w sieci 3G.

Jak na wakacje to playa bym nie brał, bo ma najgorszy zasięg. A w przeciwieństwie do tel. tu chyba nie chodzi ten cały wewnętrzny roaming. Na mam tel w playu, bo taniej- ale net dalej iplus, bo tu jednak liczy sie dla mnie zasięg. I trudno, że tą firmę nie bardzo już trawię i to jest ostatnia rzecz jaka tam została.

Myślałem poważnie nad aero, ale zanim się na kartę doczekasz to będzie po wakacjach :smiley:

chaczyki w sensie… hm… inni operatorzy nie kombinują z szybkością neta… i nie każą sobie dopłacać 10 zł aby miec te 4mb (chyba nie siedze w tym) jedynie dopłaca się do nielimitowanego internetu po jakieś tam godzinie.

Właśnie też myślałem na iplusem… chyba trzeba kupić wszystkie startery i potestować.

Jeśli wystarcza Ci szybkość 1 Mb/s to nic nie płacisz więcej.Prędkość jest w moim przypadku stabilna.

Inne sieci mogą oferować większe prędkości ale pingi mogą mieć kosmiczne.

W orange miałem ponad 5 Mb/s ale nie dało się korzystać,bo musiałem kilkakrotnie klikać w lin aby się otworzył.

Najlepiej byłoby sprawdzić każdą sieć jak jest z jakością,bo najważniejsza jest jakość.

Przewaga Playa nad innymi sieciami jest w nielimitowanych godzinach 0-9 za które trzeba zapłacić 10 zł.Żadna sieć tego nie oferuje.Jeżeli w tych godzinach śpisz to nie skorzystasz z tego.

Tylko musisz sprawdzić czy jesteś w zasięgu sieci.

Następna sprawa to nie podałeś o jaki internet Ci chodzi.

Czy do laptopa/ czy do telefonu.

Play Online na kartę działa tylko w sieci Play 3G.

Karta SIM nie korzysta z innych nadajników i nie ma roamingu w razie braku zasięgu.

Jeżeli chcesz tylko pakiet internetowy do telefonu to tutaj wszystkie sieci mają podobne oferty a Play mimo iż ma słaby zasięg to korzysta z roamingu.

Nie wiem jak w plusie na kartę, ale na abonament mam ten nielimitowany po północy za friko bez dopłat.

Tutaj nie rozmawiamy o tel gdzie jest roaming, a o necie. A ten roaming momentami też o kant tyłka potłuc, ostatnio przez kilka h za nic nie chciało sie przez roaming połączyć. Niby miał orange, a ‘tylko alarmowe’. W Play mam tel 3 rok i sporo już z tym roamingiem widziałem.