Mobilny lekki laptop/dla nauczycielki, 2500-3000 zł

Witam wszystkich

Zwracam się z uprzejmą prośbą o doradzenie w wyborze laptopa. Jak już zaznaczyłem w opisie laptop będzie służył młodej nauczycielce. Dlatego główne zastosowania to praca z tekstem (Microsoft Office), pisanie e-maili, uzupełniania dziennika elektrycznego. Laptop będzie codziennie noszony dlatego w grę wchodzi długi czas pracy na baterii oraz mobilność i lekkość. Po za pracą wykorzystywany będzie do przeglądania internetu i słuchania muzyki/przegląd filmików youtube/netflix i inne media społecznościowe. Dlatego miło byłoby gdyby na laptopie czysto i głośno słuchało się muzyki po podłączeniu słuchawek.

Budżet to 3000 zł szukam czegoś o specyfikacji

**14 cali **
wagą 1 kg>1,5
**procek na i3,5 **
**dysk SSD **
pamieć ram 4/8 GB ?

Wiem, że w takim budżecie trzeba iść na kompromis dlatego zwracam się do fachowców na jakie ustępstwa iść. Jak wygląda w praktyce stosunek wydajności procesorów I3xxxU do I5xxxU. Zakup będzie dokonywany w sklepie internetowym/stacjonarnym dlatego w grę wchodzi tylko nowa sztuka z Windowsem na pokładzie. Bardzo proszę o podanie modeli z odpowiednią już konfiguracją. Wiele modeli laptopów dysponuje sporą liczbą konfiguracji i idzie się w tym pogubić…
moja propozycja to :
ASUS ZenBook UX410UA i tu jest ponowienie pytania jaka konfiguracja będzie odpowiednia do wyżej wymienionych funkcji i aby zmieścić się w granicach budżetu.

to jedna z moich propozycji proszę o przedstawienie waszych. Nie ma jakiś przywiązań do marek/modeli. Można podawać wszystko :slight_smile:

pozdrawiam.

Można klasycznie (uwaga: brak OS w komplecie, za Win10 trzeba dopłacić 350zł):


albo można stylowo (nie tak wcale bardzo ponad budżet):

Zgadzam się z Panem u góry Lenovo ThinkPad E470 i5-7200U/8GB/256 FHD
Matryca FULL HD IPS o dobrych parametrach, dobra jakość wykonania jak przystało na model biznesowy, wygodna klawiatura (z tego słynna thinkpady), Trackpoint, cichy i chłodny w codziennym użytkowaniu, niezłe czasy pracy na baterii, atrakcyjna cena.

Ewentualnie Acer Swift 3 i3-7100U/8GB/256/Win10 FHD IPS
Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa dobre wykonanie, mobilny, podświetlana klawiatura, procesor 7 generacji.

Ja polecę ten laptop Della:


Może ciut droższy niż zaplanowana kwota, ale na plus: podświetlana klawiatura, drugi dysk 1TB, waga 1,6 kg.

Solidny sprzęt, jak można też zauważyć po ostatniej opinii http://forum.benchmark.pl/topic/250552-notebook-ultrabook-z-wydajną-baterią-dla-studenta/#entry2421121

Bardzo wam dziękuje za podane już modele, wszystkie na pewno rozważę i przeglądnę w nadchodzący weekend :slight_smile:.

Tylko zwróć uwagę czy ma system, bo Ci wkleili linki do Lenovo i Della w konfiguracji bez systemu.