Mobilny router LTE vs hotspot z telefonu

Muszę kupić jakiś tani router lte który pokryje zasięgiem 2 piętra. Prędkości do 20Mbit/s będą już ok. Udostępnianie internetu z Redmi 5 spełnia oczekiwania. Zasięg i stabilność połączenia są ok. Prędkości nawet ponad 20Mbit/s. Mam już zarezerwowany Huawei E5537C. Pytanie czy mogę po nim oczekiwać porównywalnych prędkości i jakości sygnału w porównaniu do telefonu? Router będzie pracował 24/7 podłączony do ładowarki.

Poszukaj i popatrz na tp link lub d link

Tani router i pokrycie 2 pięter. To się wyklucza. Co oznacza dla Ciebie tani? 20 zł, 50 zł, 200 zł?

Unikaj wszystkiego co ma Link w nazwie. Jeśli już to Netgear ewentualnie Asus.

Trochę biedny ten router, no ale on ma być mobilny. Jeśli zamierzasz go zabierać ze sobą to, a jeśli ma być routerem w domu, to kupowanie tego czego to strata pieniędzy i nie sądzę, aby pokrył 2 piętra, to urządzenie ma spełniać inną rolę. Lepiej dołożyć 2 stówki i zainwestować w hAP AC3 od Mikrotika.

Mamy duże pakiety internetu na telefonach po 1TB czyli ok 85GB/mc. Stacjonarnie tak naprawdę potrzebuję tylko trochę internetu do laptopów żeby ciągle nie włączać hotspota. Potrzebuję raczej w tym poście stwierdzić czy E5537C zapewni zasięg wifi jak hotspot z Redmi 5 który jest wystarczający. Nie zamierzam wydawać na router więcej niż 100zł a ten kupię za 50zł. Do pakietu 100GB internetu nie są mi potrzebne prędkości większe niż 20Mbit/s. Obok domu biegnie sieć telefoniczna i jak będzie taka możliwość to docelowo założę światłowód.

Tak.

Redmi 5 pokrywa u ciebie 2 piętra? Z czego są ściany tego domu?

1 polubienie

Domy w konstrukcji szkieletowej są coraz popularniejsze i ma to więcej sensu niż przy amerykańskich tornadach :smiley:

Ja miałem w swoim życiu 3 TP-Link’i i działały w miarę dobrze jak na swą cenę.
Pierwszy to był TL-WR941ND - Wgrałem OpenWRT i śmigał;
Drugi to byl TL-WR845N lub 945N i też śmigał.
Trzeciego nie pamiętam.
Wielu moich znajomych ma TP-Link’i i sobie chwali.

Co prawda teraz mam Mesh’a od Tenda, żeby nie mieć dwóch sieci, no ale jak na router z niższej półki to TP-Link będzie OK.

Skąd wiesz jaki on ma dom? Mieszkacie razem?! :rofl:

Kupiłem za 40zł. Zasięg wifi ok, na tym samym piętrze i w pomieszczeniu nad routerem do 30Mbit/s. Szkoda tylko że nie można wybrać ręcznie pasma. Na telefonie też nie można ale można podejrzeć na którym aktualnie działa. Dostępne mam 800, 1800, 2100, 2600 i prędkości są największe na 1800 z tego co zauważyłem. Router nie przekroczył jeszcze 15Mbit/s.

Czemu unikać dlink? Mam Dlink 921, można na niego wgrać openwrt, modem z niego pasuje do laptopa. Z wad to mało pamięci wbudowanej, brak USB dla pamięci masowej, brak 5Ghz wifi oraz 1Gbit LAN. Ale ogólnie jest ok, wifi jednak wyciąga maksymalnie 60Mb/s, dla mnie to nie wada, dla kogoś innego może być.

Szczerze, to te TP Linki za 50 zł działały lepiej, niż te za 500 czy 800. TP zawsze był kiepski, ale teraz to już w ogóle masakra. Gdybym miał wydać 600 PLN na router, wolałbym kupić hAP AC3, niż jakiś badziew od TP czy D Linka.