Moc zasilacza do podanego zestawu

Witam.

Posiadam zasilacz Chieftec 400W.

Czy pociągnie on to:

AMD Phenom II X4 960T Black Edition

Płyta główna Asus M5A78L/USB3

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Nvidia Geforce GTX550TI/Radeon HD6850 Asus

2 Dyski po 250GB (Samsung HD250HJ i WDC WD2500AAKS-00VSA0)

Napęd DVD RW

Mam nadzieje, że nic nie pominąłem…

Prosiłbym o napisanie ile W zużyje zestaw z tą Nvidią, a ile z tym Radeonem.

Jeżeli ten zasilacz nie wystarczy, prosiłbym też o podanie jakiegoś konkretnego niedrogiego zasilacza który uciągnie to co wyżej.

Pozdrawiam.

Jaki model tego chiefteca? Powinien dać radę, obie karty mają podobne tdp, więc zasilacz powinien dać radę.

bartek1586 , możesz spróbować go uruchomić na tym zasilaczu. Zasilacze tej firmy to nie jest TakeMe czy inny Mustang, że jak go przeciążysz to się spali i być może jeszcze uszkodzi sprzęt. Wszystkie zasilacze Chieftec mają zabezpieczenie przed zbyt dużym obciążeniem, tak więc jak nie da rady, to po prostu stosowny filtr odetnie zasilacz od napięcia i komputer ię wyłączy nie uszkadzając ani jednego podzespołu.

Dodane mniej niż minutę temu

Ewentualnie jeżeli bardzo boisz się, że sprzęt uszkodzi możesz sam sobie sprawdzić czy zasilacz da radę - wyszukaj sobie TDP poszczególnych części, zsumuj i porównaj z tabelką na naklejce. Jeżeli jest podany amperaż, a nie moc poszczególnych linii, wystarczy, że amperaż pomnożysz przez 12 i już masz maksymalne obciążenie w wattach.

Nie jestem pewien jaki to model, zaraz rozbiorę PC i sprawdzę.

Koledzy: igrek i Piotr92 napisali to co trzeba. Ja jedynie mogę dołożyć że mając płytę Asusa intel 8 fazowa sekcja zasilania w jej instrukcji pisze o zalecanym zasilaczu 400 W do stabilnego działania. Nie wiem jak Oni dali odniesienie potrzebnej mocy przecież zostają jeszcze pozostałe podzespoły choćby karta graficzna która co najmniej na drugim miejscu pod wzlędem obciążenia jest. Raczej na pewno podkręcanie z 400 watowym zasilaczem wiąze się z jego maksymalnym udźwigiem. A dobrze jak zasilacz nie pracuje na pelnych obrotach obciążeniu przez cały czas tylko ma jakiś zapas. Nie napisałeś czy masz w obudowie i ile dodatkowych wiatraków. Na początek bez podkręcania zestawu możesz spróbować używać z tym zasilaczem i jesli nie będzie przymuleń systemu naprzykład przez pierwsze minuty od właczenia a linie napięć mierzone miernikiem nie wykarzą spadków do granic tolerancji. To by wskazywało że zasilacz wyrabia .

Moim zdaniem powinien pociągnąć - jeżeli u mnie wytrzymał zasilacz z linią 336W z tym, co mam w podpisie na 1,46V i 4,0GHz CPU i po OC GPU i test w OCCT zasilacza i nie padł to myślę, że i u ciebie powinno ciągnąć, aczkolwiek nie odważyłbym się trzymać cały czas na takich ustawieniach sprzętu - moim zdaniem powinno być OK, a jeśli byś się pobawił w undervolting powinno być jeszcze lepiej :stuck_out_tongue:

W obudowie mam jeszcze 2 dodatkowe wiatraki, w OC raczej się nie będę bawił - tylko przy Phenomie chcę odblokować 2 kolejne rdzenie.

Chyba jednak zdecyduje się na wymianę zasilacza na jakiś inny - jaki byście polecili? Chciałbym żeby nie był gorszy i żebym nie miał problemu z podłączeniem, chodzi mi o to żeby miał te same wtyczki co w tym itp. tylko więcej W.

XFX Core 550W, spory zapas mocy, i zostanie pod przyszłą rozbudowę.

Dzięki za odpowiedź.

Może jakieś inne propozycje?

Cena max to 200zł, może troszeńkę więcej.

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zs-5 … 3359/#div4

A jak bym zakupił ten? : http://www.morele.net/zasilacz-chieftec … ulk-384671

Wystarczy, ale to zwykły, budżetowy zasilacz. Lepiej dołożyć do XFX’a, albo OCZ’a :slight_smile:

Realnie pewnie między 200 a 250W gdyż mocniejsza konfiguracja wymaga ok. 300W :wink: W każdym razie warto mieć na przyszłość zasilacz, który ma na samej linii 12V ok. 450W :slight_smile:

Weź pod uwagę też długość kabli zasilacza szczególnie jesli jest on montowany na dole. Ciężko jest znaleźć do 150 zł z długimi kablami i z większą ilością wtyczek szczególnie znanych marek . Proponowany Ocz z tych serji przeze mnie ponoć według opini ma zadawalającą długość tak wynika z opini użytkowników. A Z serji Ocza ModXStream ogólnie chwalony ale kable że nie za długie. Według mnie jak już kupić to uskładać na takie jak proponowane wyżej z tych od około 200 zł i żeby spelniał kryterja jak pisał: t.luk. A narazie używać ten co masz jak jest sprawny.

Okej, a czy ten OCZ modularny był by dobry?:

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-modx … oem-209575

PS. Nie lubię mieć zbędnych kabli walających się po obudowie :wink:

bartek1586 , Jak nie zamierzasz w najbliższej przyszlości wymieniać grafiki na super wydajną

możesz brać przez siebie proponowany licząc na udany egzemlaż takie czasy. Modularny znanej firmy i takiej mocy narazie nie znalazłem za tą cene lepszego chyba że ktoś jeszcze wyszuka i poda.

martindanlos , ładnie wygląda i cena kusząca z taką mocą, tylko nie maza duzo wtyczek i musisz sam policzyć czy ci starczy chociaż na styk.