Mocna antena (jaka?) do Pentagram Cerberus P 6331-42

witam wszystkich.

mam router Pentagram Cerberus P 6331-42 którym rozsyłam internet (20Mb) do czterech komputerów, niestety dwa z nich są oddalone o około 20 metrów (grube mury budynku) i sygnał na nich nie jest zbyt duży przez co często zanika internet.

w routerze jest oryginalna antenka. i tu moje pytanie jaką kupić antenę by ten sygnał wysyłany był silniejszy?

przy czym zaznaczę iż kupiłem już na alle…o antenę 42cm długa i miała być taka super, a sygnał daje słabszy jak ta oryginalna.

Ten model routera ma złącze antenowe RP-SMA podobnie jak karty radiowe na PCI montowane w komputerach stacjonarnych. Dokręć tą antenkę zamiast do routera to do komputera klienckiego za murem (jeśli w taką kartę radiową na PCI jest wyposażony)i zobacz czy będzie poprawa jakości sygnału na komputerze klienckim.

jeden z tych komputerów to notebook wifi wbudowane, natomiast drugi to stacjonarny z z wifi usb sagem 760. więc nie ma możliwości zamontowania na nich innych anten

Jeśli antena o większym zysku nie dała rady to możesz przetestować inny wariant. Do Pentagrama zapniesz na kablu AirLive WL-5470AP z ustawioną mocą nadawania na 27dBm dla South America i komputery za ścianą podepniesz do sieci WiFi stworzonej przez AirLive.

Zaznaczam, że jest to rozwiązanie czysto eksperymentalne i testowe ponieważ polskie prawo ogranicza urządzenia WiFi pod względem mocy wypromieniowania do 20dBm. Pozwoli to zdiagnozować czy problemem jest moc nadajnika czy jakość kart na komputerach klienckich.

problem rozwiązany. kupiłem do komputerów najdalej oddalonych TP-Link TL-WN7200ND karta USB WiFi 26dBi 500mW. jakość z sygnału bardzo niskiej i przerywającym internetem przeszła na bardzo dobra. karta rewelacyjna i godna polecenia.