Mocna antena (jaka?) do Pentagram Cerberus P 6331-42


(Imperial_Dragon) #1

witam wszystkich.

mam router Pentagram Cerberus P 6331-42 którym rozsyłam internet (20Mb) do czterech komputerów, niestety dwa z nich są oddalone o około 20 metrów (grube mury budynku) i sygnał na nich nie jest zbyt duży przez co często zanika internet.

w routerze jest oryginalna antenka. i tu moje pytanie jaką kupić antenę by ten sygnał wysyłany był silniejszy?

przy czym zaznaczę iż kupiłem już na alle....o antenę 42cm długa i miała być taka super, a sygnał daje słabszy jak ta oryginalna.


(Redghost) #2

Ten model routera ma złącze antenowe RP-SMA podobnie jak karty radiowe na PCI montowane w komputerach stacjonarnych. Dokręć tą antenkę zamiast do routera to do komputera klienckiego za murem (jeśli w taką kartę radiową na PCI jest wyposażony)i zobacz czy będzie poprawa jakości sygnału na komputerze klienckim.


(Imperial_Dragon) #3

jeden z tych komputerów to notebook wifi wbudowane, natomiast drugi to stacjonarny z z wifi usb sagem 760. więc nie ma możliwości zamontowania na nich innych anten


(Redghost) #4

Jeśli antena o większym zysku nie dała rady to możesz przetestować inny wariant. Do Pentagrama zapniesz na kablu AirLive WL-5470AP z ustawioną mocą nadawania na 27dBm dla South America i komputery za ścianą podepniesz do sieci WiFi stworzonej przez AirLive.

Zaznaczam, że jest to rozwiązanie czysto eksperymentalne i testowe ponieważ polskie prawo ogranicza urządzenia WiFi pod względem mocy wypromieniowania do 20dBm. Pozwoli to zdiagnozować czy problemem jest moc nadajnika czy jakość kart na komputerach klienckich.


(Imperial_Dragon) #5

problem rozwiązany. kupiłem do komputerów najdalej oddalonych TP-Link TL-WN7200ND karta USB WiFi 26dBi 500mW. jakość z sygnału bardzo niskiej i przerywającym internetem przeszła na bardzo dobra. karta rewelacyjna i godna polecenia.