Mocna domena - z myślnikiem czy bez?

Witam :slight_smile:

Kieruje to pytanie do dość dobrze zorientowanych w temacie.

Czy jest jakaś istotna różnica miedzy domenami np. przykladonline.pl a przyklad-online.pl może jest to pytanie banalne ale warto to wiedzieć wiec pytam.

Osobiście bardziej podoba mi się wersja z myślnikiem :wink:

Byle nie przesadzić i nie zrobić czegoś takiego: to-jest-bardzo-fajna-domena-i-znowu-myslnik.pl bo za dużo myślników to źle wygląda.

Podsumowując - wszystko zależy od długości domeny jak dla mnie :wink:

Różnic nie ma. Przyjęło się że nie używa się myślnika, ale nie ma przeciw wskazań aby myślnik był w adresie (lepiej myślnik niż kreska _ z którą IE nie zawsze sobie radzi poprawnie)

Najlepiej wyobraź sobie, że ktoś chce powiedzieć ten adres komuś innemu - nikt nie lubi czytać myślników ale lepsze to niż gdy odbiorca ma się zastanawiać czy dwa wyrazy które właśnie usłyszał mają być napisane razem, z kropką czy myślnikiem. A i tak ludzie będą się mylić więc od razu weź obie wersje, w końcu za pierwszy rok to koszt w okolicy 10 zł :slight_smile:

Z minusem łatwiej czytać, choć raczej jeden minus to maksimum. Niech przytoczę za przykład “nasza-klasa.pl”. Tak jak powiedział ucho3000 - jeśli to nie problem to najlepiej wziąć obydwa warianty.

Wg. mnie, brzmi lepiej przez myślnika.

Nawet lepiej brzmi, mojastrona.pl niż moja-strona.pl

Znam takie osoby który jak usłyszą adres z myślnikiem. Wpisują myślnik słownie. :smiley:

Jak masz kasę, możesz wybrać z myślnikiem i bez.

Dzieki za odpowiedzi, ale nie chodzi mi o brzmienie a raczej o miejsce w googlu na daną nazwę :wink: jeśli niema to znaczenie to dobrze i jestem już przekierowany na pewna drogę …

Owszem znaczenia nie ma ale musisz się zastanowić gdzie chcesz reklamować tą domeną, jeśli z ust do ust to “-” odpada.

Za to na potrzeby google “-” wręcz ci pomoże (wiele osób wbrew powszechnym opiniom czyta adres strony na który chcą wejść przed kliknięciem w wynik) a czytelność domeny złożonej z 2 słów z “-” wzrasta diametralnie :wink:

Dokladnie to chodzilo mi o wykupienie domeny z nazwą miasta, niestety wszystko jest zajęte, wiec wpadl mi do glowy zakup

(nazwamiasta-online.pl) :wink: