Mocna grafika czy dwie słabe

Witam

Tak jak w temacie. Będę najprawdopodobniej zmieniał pc-ta i moje pytanie brzmi czy lepiej kupić 1 grafikę za np. 600zł czy tak jak mi się wydaję lepiej kupić dwie karty graficzne za 300zł ( bo przecież słabsza jedna ale dwa procesory graficzne) ??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Z góry dzięki

PS: Radzicie mocniejszego quad-a czy średniego i7, a może i5??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ile masz pieniędzy na cały komputer?

Lepiej 1 mocniejszą kartę niż 2 słabsze.

Wydajnościowo lepiej wypadną dwie słabsze, ale takie rozwiązanie ma swoje wady, tj. pobór mocy, ciepło, microstuttering, złe dopracowanie sterowników do niektórych gier. Zależy też jakich konkretnie kart chcesz użyć.

Odnośnie procka, to i5 i warto podkręcić.

A dzięki

Dodane 08.02.2010 (Pn) 17:05

A co do systemu to 32 bit cy 64? Słyszałem, że 32 obsługuje tylko do 4 gb a win 7 64 od 8 do 128gb ale win 64 nie obsługuje programów 16 bit a czy obsługuje programy 32 bit ?? Duża szansa, że natknę się na program 16 bit np stara gra z np. 2003???

xZdzislawx ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli będziesz miał 4 GB RAM to x64.

Nie powinno być problemów z grami, chyba, że na prawdę bardzo stare (około 15 lat). :stuck_out_tongue: Oczywiście wszystko się może zdarzyć, ale raczej ze strony programów/gier jest ok.

Większe prawdopodobieństwo, że jakiś starszy sprzęt nie zadziała.

Czyli obsługuje programy 32 bit?

tak, te programy znajdują sie w folderze x86 wszystko hula jak marzenie :slight_smile: