Mocniejsza karta do słabszych podzespołów?

(SnaQ) #1

Witam.
Niedługo planuje kupić nową kartę graficzną do komputera i zastanawiam się czy nie będzie ona za mocna względem innych podzespołów i nie będzie powodować żadnych problemów. Dodatkowo nie jestem pewien czy moja płyta główna ma odpowiednie wejścia itp by karta mogła być bez problemów zamontowana.
Karta o której mowa:

Mój sprzęt:
System: Windows 7 Home Premium 64-bit SP1
Procesor: Intel Core i5 3470 @ 3.20GHz(podkręcony do 3,50GHz)
RAM: 8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz
Płyta główna: Gigabyte Technology Co. Ltd. P67A-D3-B3 (Socket 1155)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti 1GB
Dysk: 465GB Seagate ST500DM002-1BD142 ATA Device (SATA)

Wszystko jest spisywane z programu Speccy więc nie wszystko może się zgadzać
Więc podsumowując chciałbym wiedzieć czy da radę tę kartę zamontować z moją obecną płytą główną oraz czy komputer wytrzyma obciążenie nowej karty graficznej mając jednak sporo słabsze pozostałe podzespoły ;]

(Ationx) #2

Jaki masz zasilacz? Podpowiem - jego nie sprawdzisz programem, musisz otworzyć obudowę.

(SnaQ) #3

A potrzebny jest dokładny model itd? Bo jeśli nie, to wiem tyle że ma 500W.

(rgabrysiak) #4

Potrzebny jest dokładny model, sama wzmianka o ilości W niewiele mówi.

(sadaj72) #5

Karta ma TDP 75W

Ten twój GTX550Ti ma TDP 116W

Wniosek z tego taki, że jaki by nie był twój zasilacz, teraz na pewno mniej się będzie męczył.

(SnaQ) #6

Nie wiedziałem czy podać samą nazwę czy może przyda się coś więcej więc tutaj jest zdjęcie tego jak to dokładnie wygląda

(rgabrysiak) #7

W kwestii zasilacza warto rozważyć jego wymianę, przeczytaj: Czarna lista zasilaczy i Renomowane marki zasilaczy

(SnaQ) #8

Hmm mój komputer razem z zasilaczem mam od ponad 3 lat i nic złego jak na razie się nie stało. Czy wymiana zasilacza będzie niezbędna jeśli chodzi o zainstalowanie tej nowej karty? I czy płyta główna ma odpowiednie wejście tak jak pytałem na początku? Bo chciałbym wiedzieć czy będę musiał wymienić jeszcze kilka innych części przy okazji.

(Przem742) #9

Wymiana zasilacza niezbędna nie jest, ale dla świętego spokoju ja bym jednak wymienił. Tak żeby spać spokojnie… Dobry zasilacz 500 Watt kupisz za 170 zł - np. https://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/?reviews_page=1&tech_page=1, albo jeszcze taniej za 139 zł - https://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vx-450-450w-aeropgsvx-450-860709/ - 450 Watt w zupełności do tej karty też wystarczy. Płyta główna ma jak najbardziej odpowiednie wejście, więc nic więcej już wymieniać nie musisz. 

(Krzysztof Nowak) #10

Trochę droższy ale polecam z czystym sumieniem

http://www.x-kom.pl/p/204689-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-vero-l1-500w-v2.htm

(SnaQ) #11

Wiem już wszystko co chciałem wiedzieć i gdyby nie zasugerowanie przez was kupna nowego zasilacza możliwe, że zakup karty graficznej skończyłby się dla mnie i mojego sprzętu tragicznie. Bardzo dziękuję za wszelkie porady i aktywny udział w temacie. Pozdrawiam ;]