Mocniejsze grzanie się laptopa po solidnym wyczyszczeniu O.O

Witam,

Oddałem laptopa do znajomego którego prowadzi serwis, żeby mi go dokładnie wyczyścił, wymienił pastę na procku itd… Wczoraj go odebrałem i oczywiście odpaliłem go i pierwsza rzecz jaką zrobiłem to sprawdziłem jak mocno wieje ‘wieje’ z tyłu, wiało mocno więc zacząłem się cieszyć. Sprawdziłem jeszcze temperaturę GPU i CPU (gadżety na pasku bocznym). Wielkie zaskoczenie… Otóż temperatura karty w ‘spoczynku’ teraz wynosi 40C, gdzie wcześniej było coś koło 60C. Natomiast procesor… Grając w Empire Total War temperatura na dwóch procesorach wynosiła po 80-84C! Gdzie przed czyszczeniem nawet takiej temperatury nigdy nie miałem (minimalizuje i sprawdzam od czasu do czasu jaka była maksymalna temperatura i wynosiła maksymalnie po 70C ). Pytanie, da się coś zrobić?

Albo źle założone chłodzenie, ewentualnie za dużo pasty, trzecia opcja, czasem po wymianie pasty temperatury potrafią podskoczyć na jakiś czas, z czasem się normuje, nie wiemy jaką pastę założył, jaki masz procesor, weź też pod uwagę temperatury otoczenia.

Czyli co robić, czekać?

Proponowałbym poczekać kilka dni, pasta się wygrzeje trochę, być może się unormuje, jeżeli Lapek się nie wyłącza z przegrzania to nie jest źle, jeżeli temperatury nie zaczną spadać to niech Ci ten koleś sprawdzi go raz jeszcze.

to można zamontować chłodzenie na procesorze odwrotnie ? :smiley: