Mocniejszy procesor czy lepszą kartę graficznę? Wybór laptopa pod PRO100 Kray

Poradźcie proszę,
muszę pilnie kupić laptopa do 4tys zł, na którym będę w przyszłości instalować PRO 1OO Kray (lub inny program do projektowania wnętrz i mebli. Ale zalezy mi na renderowaniu w czasie rzeczywistym i nowy Pro 100 wzbudził moje zainteresowanie.)
Z powodu ograniczeń budżetowych i obecnej dostępności sprzętu wybieram pomiędzy :

Dlatego zastanawiam się czy zrobi mi różnicę jak będzie trochę poniżej wymagań “komfortowych” i co jest ważniejsze do pracy w PRO100 Kray, i renderów, procesor i7 ale ze słabszą grafiką czy brać GTX960 ale z procesorem i5? Czy w ogóle na obu tych laptopach program mi nie pójdzie i powinnam szukać czegoś lepszego.
Laptop nie będzie służył do grania, wyłącznie do grafiki 2d, projektowania wnętrz oraz mebli i ma nie mulić przy otwarciu kilku programów i przeglądarki i wytrzymać po kilkanaście godzin ciągłej pracy bez przegrzewania się do białości.
Nie wiem jak wpływa procesor a jak karta na wydajność sprzętu i czy wymagania sprzętowe są na wyrost czy na styk…
Będę wdzięczna jak ktoś mądry mi rozjaśni trochę bo nie wiem co czynić a sprawa pilna.

W Twoim przypadku większą rolę w komfortowej kulturze pracy odgrywa karta graficzna, także lepszym wyborem będzie i5 plus lepsza karta.

Na marginesie - nie rozumiem po co, w przypadku (pół)profesjonalnych zastosowań, ładować kasę w laptop. Przy tym budżecie można złożyć stacjonarnego “potwora”, który wciągnie nosem wymienioną przez Ciebie mobilną konkurencje. Większe możliwości sprzętowe jaki praca przed dużym monitorem dużo bardziej przyjemna.

Dzięki za odpowiedź, a co do programu, na niższym niż polecany procesorze to pójdzie w ogóle? Czy nie potrzebnie wywalona kasa będzie bo i tak nie będę mogła na tym pracować i bedzie pół godziny myślał przy każdym ruchu… niestety muszę kupić teraz komputer i nie mogę sobie przetestować na nim wersji demonstracyjnej programu. Jeszcze się zastanawiam, bo i7 jest 2 rdzeniowy a i5 4 rdzeniowy, to też ma pewnie znaczenie,
wymagania do komfortowej pracy były i7 4 rdzenie i karta od gtx960…
http://www.ecru.pl/pl/wymagania-sprzetowe
Stacjonarny komputer ma jedną wadę, jest stacjonarny :slight_smile:

Jeśli nie potrzebujesz pracować w terenie (no bo jak i po co w terenie projektować 3d?) to również nie widzę sensu przepłacania za gorsze podzespoły w wersji mobilnej. Tylko porządna stacjonarka, z dużym wyświetlaczem, wygodną klawiaturą etc. W tej cenie złożysz coś na czym w miarę komfortowo będziesz pracować, a z czasem bez problemu rozbudujesz stację roboczą jeśli nie będzie wystarczać.
Kupowanie laptopa w sytuacji:

moim zdaniem nie jest najrozsądniejszym wyjściem i tak jak pisałem ma sens jedynie jeśli jesteś zmuszona pracować mobilnie.

Oczywiście , ze potrzebuję pracować w terenie. Pracuję w domu, kawiarniach, spotykam się z klientami u nich w domu, na budowach i pracuję w podróży, nie tylko w 3d, także w innych programach, pro100 dopiero zamierzam kupić, jako uzupełnienie, ale nie będę przecież kupowała dwóch komputerów, bo to nie będzie wcale oszczędność kasy.