Mocno zaniżona prędkość w czasie ściągania

Witam mam neostrade z orange do 10 mb i mam problem ,ponieważ pobieranie plików nie przekracza 200kb/s,a powinno mi sciągać około 1mb.

Proszę o pmoc.

 

 

 

P.S ping w grach mam normalny 20 ms

Pobieranie plików zależny od wielu czynników, a przede wszystkim od serwera z plikiem. Można mieć 100Mb/s i takie wolne pobieranie. Zależy skąd pobierasz. Wielowątkowe akceleratory pobierania, to często są zbyt ciężkie dla systemu, a ich sterowniki często bywają w konflikcie…

Jeśli zależy Ci na szybkim pobieraniu, to Pobierz sobie:

http://portable.info.pl/slimbrowser-portable/ - to mniej, niż niejeden program do downloadu, a ma 12 krotną szybkość pobierania.

Jeśli chcesz sprawdzić faktycznie, jak ściągają się rożne pliki z serwerów, to dobry jest ten programik i do niego spolszczenie z tej stronki:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.nirsoft.net/utils/download_speed_tester.html&prev=/search%3Fq%3Ddowntester%26safe%3Doff Niecałe 100KB. Wypakowujesz, zawartość folderu spolszczenia wklejasz do foldery downtestera i korzystasz. Usuwasz zipy i wypakowany folder spolszczenia.

Jaki system? Wyłączone 20% ograniczenie szybkości łącza?

Wchodzisz: http://noc.gts.pl/ zaczynasz ściągać dowolny plik (najlepiej ten największy) i patrzysz jak szybko ci idzie.

Transfer zależy od serwera hostującego dany plik. Strony typu hotfile, rapidshare etc. z reguły na darmowym koncie oferującą mocno ograniczającą prędkość opcję pobierania plików. Dwa centrala z twojego regionu może  mieć obciążenie. Najlepiej wejdź na stronę speedtest.net i zmierz prędkość. Jak wyjdzie 10Mbit to będzie ok. W praktyce rzadko kiedy będzie miał opcję zapchania tego 10Mbit na 100%. Oglądanie seriali z tvnplayer w 720 pochłania niecałe 50% tej prędkości.

W pierwszej kolejności zrób speedtest na podanej stronce. Jak będzie prędkość mocno zaniżona to musisz przejrzeć ustawienia routera, moc sygnału, tłumienie etc. Możesz te wyniki wkleić tutaj do tematu.

To wyniki z speedtest.pl:

 

Download : 3.75 Mb/s

Upload : 1 Mb/s

Ping : 29 ms

Ze strony noc.gts, również pobiera mi się około 200 kb/s.Wczoraj resetowałem router więc w ustawieniach powinno być ok.

Chyba raczej około 200 kB/s, czyli około 1,6 Mb/s.

 

Sprawdź w routerze, jaka jest prędkość synchronizacji.

A jak to sprawdzić? Jestem zielony w tych sprawach.

Od kiedy masz mieć tą prędkośc do 10Mb/s?

Jest jeszcze inna możliwość. Tylko na taką prędkość pozwala drut.  U jednego z moich sąsiadów do 10 Mb/s oznacza rzeczywiste 3Mb/s. Inny ma 6 Mb/s. Ale inny mój sąsiad ma te 10Mb/s(inna centrala). Zależy od linii telefonicznej.

do 10 Mbit oznacza przedział 1-10Mbit. Dopóki nie spadnie poniżej 1Mbit dopóty nie możesz tego reklamować. U mnie jest raczej w granicach 10Mbit. Czasami może być wina samego routera i wymiana na inny pomaga. Modemy Sagem F@st 800 nawet nie obsługują takiej prędkości.

@Martin8731

 

Głupoty gadasz, Reklamuj !

W ustawieniach routera powinieneś gdzieś znaleźć. Status, informacje techniczne czy coś w tym rodzaju.

§ 4. Dane techniczne
Usługa dostępu do Internetu świadczona w opcji ...................
(np.
do 10 Mb
)
zapewnia:
–
stały dostęp do sieci Internet z maksymalną szybkością transmisji danych do komputera Abonenta 10 240 kb/s,
–
stały dostęp do sieci Internet z maksymalną szybkością transmisji danych od komputera Abonenta 1024 kb/s,
–
stały dostęp do sieci Internet z minimalną przepustowością do komputera Abonenta 998 kb/s,
–
stały dostęp do sieci Internet z minimalną przepustowością od komputera Abonenta 135 kb/s,
–
dynamicznie przydzielany adres IP,
–
brak limitu transferu

 

To jest opcja do 10Mbit, a nie gwarantowana minimalna prędkość. Czasy gwarantowanych połączeń minęły, teraz wszyscy operatorzy oferują oferty “do XX”. Kiedyś można było reklamować spadek o 200kbit, obecnie spadek o 2Mbit jest nie do reklamacji.

Nie pamiętam żeby kiedy kol wiek Neo było gwarantowana prędkością, ale mogę się mylić.

 

Co de reklamacji, każdy spadek można reklamować.  Powody słabego transferu maga być rożne. Zaśniedziała końcówki, czasem pomaga przepięcia kabli.itp.

Przerabiałem to nie raz. :mrgreen:

Już się o to upominałem ,ale koleś powiedział że u nich wszystko jest w porządku.

 

 

P.S Sprówałem coś pobrać na torrentach i o dziwo ściągało mi się po 800 kb/s przy małej ilości seedow.

Ja mam łącze współdzielone, 100Mb/s

Masz umowę i dokładnie pisze na umowie, co otrzymujesz. Na łączu współdzielonym, to na pc mam średnio 64Mb/s, a na laptopie 66Mb/s. Miałem 18Mb/s, ale przełączyłem wifi na kabel.

W zależności od systemu, można przyspieszyć pobieranie. Wystarczy poszukać w necie. Dostrajanie rejestru i nie tylko…