Mocny komp-wolno kopiuje !?

Na dole pisze jaki mam komp wedlug mnie jest bardzo mocny. Mam dwa dyski jeden 120 gb i drugi 40gb, i nie wim czego wolno mi kopiuje ? widzialem na slabszych kompach jak kopiuje sie rozne rzeczy filmy, mp3 i to trwalo chwile a u mnie nawet jak kopiuje 1 mp3 to pokazuje sie okno kopiowania i trwa to nawet 30s tu jest na 100% cos nie tak , przeciez nie powinien nawet zastanawiac. Moze to wina systemu plikow na dyskach na 120 gb jest NTFS a na 40 gb jets FAT 32. Da sie to jakos zmienic bez formatu i tracenia danych a jak sie da to czym i na jaki system ??

da się, bez utraty - Partition Magic 8.0 (płatny). Zmień na FATA32 i zobacz jak będzie. U mnie był podobny problem i zmiana na FAT32 pomogła 8)

Czemu akurat na FAT 32 ?? ja bym zmienił na NTFS jest bezpieczniejszy i szybszy :wink:

hmn… komp naprawde mocny ale to:

mi sie zabardzo nie podoba :? Proponowałbym Ci kiedys to podmienić bo produkty tej firmy są tanie ale … (szczerze) tandetne. Sam mam takąpłytę w 2gim kompie :wink:

wcale że nie :stuck_out_tongue: jest wolniejszy i to wlasnie moze być wina NTFSA że mu wolniej kopiuje - miałem taki sam problem. Myślałem że dysk kupiłem rąbnięty ale jak zmieniłem na FATA32 to już grało ;]

hehe ciekawe bo ja miałem zupełnie odwrotnie :stuck_out_tongue: moim zdaniem trzeba przetestować oba warianty :wink: pozdro

Partition Magic 8.0 jest polska wersja ?

oczywiście że trzeba przetestować oba warianty - przynajmniej ja tak zrobiłem i wybrałem to co mi najbardziej odpowiada :slight_smile:

ok zobacze jak tylko czy bede umial to zrobic :stuck_out_tongue:

Może dyski pracują w trybie PIO, a nie w UltraDMA?

a moze twój Antyvirus muli?? ja przy przekopiowywaniu z dysku do dysku musze byc cierpliwy zeby Kaspersky sobie sprawdzil;/

Panowie racja… przyłaczam sie do wypowiedzi DETEKTYW’a … mam format plikow NTFS na jednym z dyskow i koszmarnie wolno mi kopiuje … wrecz muli komputer… wczesniej był format plikow FAT32 … szlo jak burza… robilem defragmentacje dysku NTFS nic nie dało… ale w zyciu bym nie pomyslał ze to wina formatu plikow… dzieki, zmienie spowrotem na FAT32…

Pozdro

Michu

mis87