Mocny komp-wolno kopiuje !?

(Dudus) #1

Na dole pisze jaki mam komp wedlug mnie jest bardzo mocny. Mam dwa dyski jeden 120 gb i drugi 40gb, i nie wim czego wolno mi kopiuje ? widzialem na slabszych kompach jak kopiuje sie rozne rzeczy filmy, mp3 i to trwalo chwile a u mnie nawet jak kopiuje 1 mp3 to pokazuje sie okno kopiowania i trwa to nawet 30s tu jest na 100% cos nie tak , przeciez nie powinien nawet zastanawiac. Moze to wina systemu plikow na dyskach na 120 gb jest NTFS a na 40 gb jets FAT 32. Da sie to jakos zmienic bez formatu i tracenia danych a jak sie da to czym i na jaki system ??

(Qbek50) #2

da się, bez utraty - Partition Magic 8.0 (płatny). Zmień na FATA32 i zobacz jak będzie. U mnie był podobny problem i zmiana na FAT32 pomogła 8)

(Pzontek) #3

Czemu akurat na FAT 32 ?? ja bym zmienił na NTFS jest bezpieczniejszy i szybszy :wink:

hmn.. komp naprawde mocny ale to:

mi sie zabardzo nie podoba :? Proponowałbym Ci kiedys to podmienić bo produkty tej firmy są tanie ale ... (szczerze) tandetne. Sam mam takąpłytę w 2gim kompie :wink:

(Qbek50) #4

wcale że nie :stuck_out_tongue: jest wolniejszy i to wlasnie moze być wina NTFSA że mu wolniej kopiuje - miałem taki sam problem. Myślałem że dysk kupiłem rąbnięty ale jak zmieniłem na FATA32 to już grało ;]

(Pzontek) #5

hehe ciekawe bo ja miałem zupełnie odwrotnie :stuck_out_tongue: moim zdaniem trzeba przetestować oba warianty :wink: pozdro

(Dudus) #6

Partition Magic 8.0 jest polska wersja ?

(Qbek50) #7

oczywiście że trzeba przetestować oba warianty - przynajmniej ja tak zrobiłem i wybrałem to co mi najbardziej odpowiada :slight_smile:

(Dudus) #8

ok zobacze jak tylko czy bede umial to zrobic :stuck_out_tongue:

(Peterski) #9

Może dyski pracują w trybie PIO, a nie w UltraDMA?

(Wentland) #10

a moze twój Antyvirus muli?? ja przy przekopiowywaniu z dysku do dysku musze byc cierpliwy zeby Kaspersky sobie sprawdzil;/

(Paw Kon) #11

Panowie racja.. przyłaczam sie do wypowiedzi DETEKTYW'a .. mam format plikow NTFS na jednym z dyskow i koszmarnie wolno mi kopiuje .. wrecz muli komputer.. wczesniej był format plikow FAT32 .. szlo jak burza.. robilem defragmentacje dysku NTFS nic nie dało.. ale w zyciu bym nie pomyslał ze to wina formatu plikow.. dzieki, zmienie spowrotem na FAT32..

Pozdro

Michu

mis87