Mocny komputer wolno chodzi

Witam. Posiadam dość dobry komputer stacjonarny. Problem jest z jego stabilną pracą, co jakiś czas zaczyna wolniej chodzić, zawiesza się na ułamki sekund, co bywa uciążliwe. Czyściłem go ADWCleaner, oczyszczałem dysk, mimo to dalej jego praca nie zawsze jest komfortowa. Nie wiem co może być powodem, być może jakieś śmieci na dysku bądź pozostałości po starych plikach, lecz starałem się na bieżąco usuwać :slight_smile:

Windows 7 x64 Professional

Intel Core i5 3340

Asus r7 260

4gb RAM DELL

Zasilacz 600w.

Płyta główna od ASUSa, nie pamiętam modelu.

Program driver easy wykrył mi nieaktualne sterowniki, lecz usługa windows update mi ich nie aktualizuje. Potrzebowałbym pomocy :slight_smile:

Sprawdź stan dysku

Dysk SSD ?

Liczba procesów wszystkich użytkowników ?

Harmonogram zadań (np. CCLEANER , usunąć wszystkie oprócz : DEFRAG i TIMEDATE) ?

WIN+R

CLEANMGR.exe /SAGESET:1           - zaznaczyć wszystko

CLEANMGR.exe                             + wszystkie punkty przywracania oprócz ostatniego

RESTART !

C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\ DOWNLOAD = zero bajtów  (WU - wył !)

C:\WINDOWS\LOGS\ CBS**  = zero bajtów**

Usługa Windows Search - wył (Zakładka Odzyskiwanie - Nie podejmuj żadnej akcji x3) .

CHKDSK ?

Defragmentacja ( bez różnicy SSD czy HDD ) ?

http://www.dobreprogramy.pl/Dyski-SSD-defragmentowac-czy-nie-defragmentowac-oto-jest-pytanie,News,60464.html

Nie słuchaj w tej sprawie “znafców” i wszelkiego autoramentu nieuków w tej sprawie (jak poniżej) .

DRIVER EASY - ja byłbym w tej sprawie więcej niż ostrożny (chyba , że wiesz jak odinstalować sterownik w trybie awaryjnym z wierszem polecenia - DEVMGMT.msc) .

CRYSTAL DISK INFO (.zip , 4,4MB) :

http://crystalmark.info/?lang=en

Zasada jest taka,że trzeba uważać na wszelkie programy do optymalizacji Windows,trzeba wiedzieć co się robi.Podaj markę zasilacza,czy nie jest on z czarnej listy i 600 watów nie ma on tylko na nalepce.Dysk Sprawdzisz programem np. Crystal Disk Info.Zakładka info,czy nie ma sektorów relokowanych

Dysk HDD

Oto lista procesów wszystkich użytkowników : 

Systemowa zakładka procesy nie pokazują wszystkiego, ponieważ mogą być jakieś programy uruchomione jako usługa => svchost.exe. Masz jakiegoś antywirusa?

Dysk -OK

 

Tak . Najlepiej dodaj je CCLEANER-owi do czyszczenia (pliki i podfoldery) .

CHKDSK dysku/partycji systemowej (tylko przy starcie systemu - Zaplanuj sprawdzanie dysku , bez Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory - czas) ?

Dysk - Właściwości - Narzędzia - Sprawdź

Procesów jest stanowczo za dużo.

Najlepiej to napisz w dziale bezpieczeństwo i podaj wymagane tam logi-farbar recovery scan tool raport-obowiazkowy

Nie za bardzo wiem jak wykonać zaplanowanie sprawdzania dysku, mógłbyś mi to jaśniej wytłumaczyć jakie działania podjąć? Podejrzewałem że procesów jest za dużo, ponieważ jest ich bardzo dużo :wink:

Uruchamiasz cmd z uprawnieniami administratora i wpisujesz chkdsk /r, a następnie t

Dobra, wykonałem to przy uruchomieniu systemu. Co mogę dalej wykonać? :slight_smile:

Sensowne ustawienie Menedżera zadań Windows (sortuj wg. Nazwa obrazu i nie tylko) :

https://picasaweb.google.com/115751777304781445158/WINDOWS702#6129414300880752610

Usługi (wyłączyć):

WIN+R

SERVICES.msc

Indeksowanie , SKYPE , AMD ,  USB , GOOGLE , WMPNETW , CTFMON , GWX  (aktualizacja do W10) .

Reszta ? Nie widzę ścieżek dostępu do plików , ale nie sądzę aby te programy musiały być w Autostarcie .

Należy się pozbyć telemetrii .

Jemu chodziło o włączenie dodatkowych kolumn takich jak PID, wątki, nazwa ścieżki obrazu. Włączasz je wchodząc widok -> wybierz kolumny…

FRST to później . OTL na forum nie są brane pod uwagę .

 

TaskManager.reg

Dodaj do Rejestru TaskManager.reg . Przeczytaj posty od nowa .

TaskManager.reg

Szerokości kolumn nie są ustawione raz na zawsze i można je zmieniać .

Programy umieszczone w Autostarcie można wyłączyć za pomocą CCLEANER-a .