Mocny proc i zacinanie się plików *.mkv (720p HD)

Witam.

Ostatnio przerzuciłem się na filmy wyłącznie w HD i wszystko działa niby bez problemów, ale w stricte określonych scenach procesor zupełnie nie wyrabia i film zaczyna okropnie klatkować. Trwa to kilka sekund ale zdarza się wielokrotnie w samym filmie. Co ciekawe:

  1. Zacina się w momentach, gdy akcji w filmie nie ma w ogóle, np. zwykła statyczna rozmowa a przy wybuchach ani jednego zacięcia

  2. Pierwszy rdzeń jest zawsze używany do 20%, zaś drugi przy zacięciach dochodzi do 100%

Używam Matroska Splitter z pakietu K-Lite Codec Pack, oglądam na odtwarzaczu MPC, proc ma 2 Ghz. Komputer czysty, gry chodzą perfekcyjnie, zużycie procka bez filmu nie przekracza 1%, w tle wyłączony Anty-Virus Kaspersky. U mojego wujka (Athlon X2 5000+) problem również występuje. Gdzie tkwi zatem haczyk? Jak skonfigurować ten kodek do poprawnej współpracy na dwóch rdzeniach? Dual-Core Optimizer tu nie pomógł.

Proszę o rady.

PS. Na innych forach czytałem, że śmigają im niby filmy HD na Sempronach. To gdzie tu sprawiedliwość? :wink:

Miałem tak samo z filmami jak miałem zainstalowanego K-Litea. Statyczna scena, a fpsy spadały do 3-5. Rozwiązanie znalazłem na forum. Usunąłem wszelkie kodeki i ślady po nich z systemu, a potem zainstalowałem ffdshow.

Teraz wszystko hula jak trzeba.

Myślisz, że coś, co jest wbudowane w K-Lite może dławić filmy, a zainstalowane osobno już nie? W tym problem, że mam takie spadki tylko w plikach HD, bo wyraźnie nie są wykorzystywane dwa rdzenie proca. Co więcej muszę mieć zestaw kodeków do kompresji filmów, bo tym też się zajmuję. A nie uśmiecha mi się ściągać co dwa tygodnie zamiast jednej aktualizacji kilka koderów / dekoderów + Matroska Splitter. Sam nie wiem, jak to rozwiązać.

Sprawa stara, ale postanowiłem podzielić się rozwiązaniem, na które wpadłem niedługo po napisaniu tego tematu.

Otóż zauważyłem, że filmy w 720p zacinają się TYLKO wtedy, gdy napisy są w formacie “{ }”.

Jeśli przerobię napisy na “[]”, nie ma wtedy najmniejszych problemów nawet przy bitrate 7000kbps.

Jednym słowem napisy z użytymi nawiasami “{ }” obciążają procesor o dobre kilkadziesiąt procent wzwyż.

Witam,

odświezam temat bo mam podobny problem tna mi sie filmy w formacie mkv(720p) a do tego dzwiek nie jest zsyncgronizowany z obrazem. przez pierwsze pare sekund jest ok ale z czasem jest coraz gorzej(obraz wzgledem dzwieku rozjezdza sie w miare uplywu filmu) wykorzystalem juz chyba wszystkie mozliwe kodeki: k-lite codec pack, cccp, matroska pack, haali media splitter, storm codec. Moj komp: Intel Pendtium D 2x2.8GHz, RAM 2GB (2x1GB Kingston 667MHz), karta graficzna: GeForce 8600 GTS. Jeszcze kombinowalem ze sterownikami karty graficznej ale tez nie pomoglo. film odtwarzam bez napisow wiec poprzednie rozwiazanie raczej sie nie sprawdzi:///

Jakies pomysly??

Ja filmy w formacie mkv HD ogladam na Media Player Classic Home Cinema i film sie nie zacina.