Mocny sprzęt i duże spadki FPS

Czesc.
Specyfikacja mojego komputera to gtx 1080 wersja od nvidi, i7 4790k, 8 GB ram ddr3 1333mhz i na takiej konfiguracji mam ciągle spadki fps. Oglądam na youtube ile fps maja na takim samym sprzęcie jak moj to praktycznie wszędzie trzyma 60 fps i nie mówię tutaj o grach ubi które są niezoptymalizowane dobrze ale
Np taki cs. Kupiłem sobie monitor 144hz to często mi spada fps do 80 i to widać a patrze na yt to każdy ma powyżej 250 fps. Tak samo lol na yt maja po 200 ja mam 130 jak się nic nie dzieje a nagle spada do 80. Kolejny przykład, the beast inside moj komputer przewyższa wymagania tej gry a fps często spada do 30… o co w tym może chodzić? Zrobić jakiś format? Z góry dzięki za pomoc

Temperatury? Kręcony procek? Jaki dysk HDD stary (plik wymiany może ciąć)?
Ogólnie winny jest Twój sprzęt, najpewniej już jakieś straty FPS na 1080 (TI?) masz ze względu na pcie v2. Starymi CSGO nie sugeruj się, te starsze niż 3 miesiące w dobie ciągłych uwalających aktualizacji są… historią;)

Temperatury to nawet nw… procesor nie był kręcony i mam jeden dysk ssd 128gb i hdd 1tb

A sprawdź cpuz czy OCCT. Ten SSD mocno zapchany jest? I Ram 2x4 nie 1x8 zgaduję?

Jak wyglądają spadki FPS? Są chwilowe, czy gra działa jak powinna a nagle zrzuca klatki i pozostaje na niższych wartościach? Może zasilacz nie wyrabia z napięciem?

Wąskim gardłem tego “mocnego” sprzętu jest to co powyżej zacytowałem.

Spadki fps wyglądają tak ze na większych przestrzeniach gra zaczyna klatkowac tak jakby komputer radził sobie dobrze w jakichś zamkniętych pomieszczeniach w grach a jak wychodzi się tam gdzie jest więcej detali, większa przestrzeń to drastycznie spada ten fps gdzie kurde patrząc na filmiki na youtube to ludziom trzyma te 60 fps. W zamkniętych lokacjach maja po 90-80 tak jak ja, a wyjdą na coś bardziej wymagającego to maja te 60 a nje jak u mnie ze spada do 40 to jest drastyczny spadek moim zdaniem. O i to można ująć tak ze porównując się do filmików na yt to oni maja tyle fps na rozdzielczości 1444 co ja na 1080

Przez pamiec ram mogą być takie spadki fps?

Masz pamięć DDR3 a więc poprzedniej generacji. Zakładam, że pracującą w trybie single channel o taktowaniu 1333 MHz gdzie dziś w grach minimalnym standardem są pamięci taktowane zegarem 2400 MHz a więc o ponad 1000 MHz więcej o tych które masz zainstalowane w swoim kompie. To musi odbić się na stratach fpsów.

Tak, w tej sytuacji będzie to albo zbyt małe napięcie z zasilacza do GPU, albo RAM właśnie. Mniej FPS w zewnętrznych lokacjach gier 3D jest rzeczą normalną, gdyż są one bardziej wymagające.

Fakt, nie zwróciłem uwagi na zegar, 1333 vs 2400 (min vs max ddr3 = 10%)
tu akurat z 2133, single channel u autora to kolejne kilkanaście procent… eh składaki z Allegro :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=lDr8gZA7Veo