Mod rewrite - jak skonfigurowac?

Nie umiem skonfigurowac mod rewrite aby:

zamiast tego: ‘index.php’ dawał to: index.htm

zamiast tego: ‘index.php?p=dodaj’ lub innych podobnych linków dawał to: dodaj.domena.pl

zamiast tego: “index.php?p=pobierz&id=53” i innych numerków dawał 53.pobierz.domena.pl

Ciężko mi zrozumiec o co chodzi w mod_rewrite. Czytałem kilka artykułów odnośnie tego, ale nic nie zrozumiałem. CZy ktoś by mi pomógł i zrobił mi gotowca którego wkleic do .htaccess??? :lol:

Ad1

co do dwoch pozostalych to nie mozesz zrobić mod rewrite subdomen (a to wlasnie próbujesz zrobic).

zrób lepiej cos takiego:

napisałbym Ci reszte ale w ten sposób niczego sie nie nauczysz i będziesz za kazdym razem zadawal pytania na forach. wykaż troche własnej inicatywy.

chcesz gotowca -> szukasz frajera, który Ci za free wszystko napisze, zacznij od siebie

spróbujesz sam coś napisać i podasz to na forum żeby ktoś Ci pomogł -> po to jest forum żeby pomagać a nie pisać wszystkiego za innych i wtedy znajdziesz szybciej pomoc

Zgadzam się. Kierowanie z subdomen to nie modrewritem lecz prawidłowymi ustawieniami wildcards serwera.

a gdzie można znalesc to dobrze wytłumaczone? Szukałem w google ale nic nie znalazłem

http://home.pl/pomoc/kursy/rewrite

Krótki kurs mod_rewrite. Mi pomógł, chociaż nadal mam problemy :P.